Надминете го законот: Совладување на потребата за брзина на топлина - Како да ги изгубите полицајците

 Надминете го законот: Совладување на потребата за брзина на топлина - Како да ги изгубите полицајците

Edward Alvarado

Сликајте го ова: крстарите низ Палм Сити, со адреналин, додека се плетете помеѓу сообраќајот и тесните улички, со трепкачките светла на полициските автомобили жешки на вашата опашка. Знаете дека треба да ги изгубите, но како? Во Need for Speed ​​Heat, бегството од немилосрдното следење на законот е форма на уметност, а ние ги имаме советите што ви се потребни за да го совладате.

Исто така види: Израмнување на Брамблин: Вашиот целосен водич за тоа како да се развива Брамблин

TL;DR: Key Takeaways

 • Need for Speed ​​Heat е 24-ти дел од иконската тркачка франшиза.
 • Усовршете ја уметноста на бегство со стратешко возење, искористување на околината и планирање маршрута.
 • Надградете го вашиот автомобил за подобри перформанси и користете помошни елементи во ваша корист.
 • Научете кога да ги поместите вашите граници и кога да лежите ниско за да ја избегнете топлината.
 • Практиката прави совршена – продолжете да играте и експериментирате за да го пронајдете вашиот сопствен уникатен стил на одмор.

Возете паметно: запознајте ги вашите јаки и слаби страни

Прво и најважно, разберете можностите на вашиот автомобил. Знајте го неговото забрзување, максималната брзина и управувањето за најдобро да ги искористите неговите силни страни додека ги минимизирате неговите слабости. Кога ве гонат, искористете ги предностите на вашиот автомобил за да се оддалечите од полицијата и да ги одржувате да погодуваат.

Користете ја околината во ваша корист

Додека се тркате низ градот, внимавајте на потенцијалните кратенки, скокови и други пречки што можат да направат растојание помеѓувие и вашите гонители. Полициските автомобили може да се мачат да ве следат низ тесни улички, остри кривини или патеки надвор од патот. Бидете креативни и искористете ја околината во ваша корист.

Планирајте ја вашата рута за бегство

Наместо да возите бесцелно, обидете се да ја испланирате вашата рута за бегство. Стремете се кон области кои обезбедуваат доволно покривање и можности за затајување, како што се градилишта, паркинг гаражи или индустриски комплекси. Запознајте се со мапата и научете ги најдобрите патишта за бегство за да ги зголемите вашите шанси за успех.

Надградете го вашиот автомобил и користете помошни елементи

Надградувањето на перформансите на вашиот автомобил е клучно за да ја надминете полицијата. Инвестирајте во подобри компоненти на моторот, сопирачки и гуми за да го подобрите управувањето и максималната брзина. Дополнително, искористете ги помошните елементи како комплети за поправка и азотни засилувања за да ви дадат предност за време на брзи напади.

Исто така види: Колку копии од GTA 5 се продадени?

Знајте кога да лежите ниско

Понекогаш, најдобриот начин да ги изгубите полицајците е да лежите ниско и да избегнувате да привлекувате внимание кон себе. Најдете место за криење, исклучете го моторот и почекајте топлината да стивне. Штом брегот е чист, можете да продолжите со ноќните ескапади.

Заклучок: Практиката прави совршена 🏁

За да научите како да ги изгубите полицајците во Need for Speed ​​Heat потребно е време и вежбање. Продолжете да ги усовршувате своите вештини, експериментирајте со различни стратегии и што е најважно, забавувајте се! Запомнете, „Возбудата набркањето е она што го прави Need for Speed ​​Heat толку возбудлив. Затајувањето на полицајците и туркањето на вашиот автомобил до крај е она за што се работи во оваа игра“. – Маркус Нилсон, извршен продуцент на Need for Speed ​​Heat.

ЧПП

 1. Кои се најдобрите надградби на автомобилот што ќе ми помогнат да ги избегнам полицајците во Need for Speed ​​Heat?

  Фокусирајте се на надградба на вашиот мотор, сопирачки, гуми и суспензија за подобри перформанси и управување. Дополнително, инвестирајте во помошни предмети како комплети за поправка и азотни засилувања за да ви дадат предност за време на потера.

 2. Може ли да ги претрчам полицајците во побавен автомобил?

  Да, но ќе биде поголем предизвик. Користете ги вашите возачки способности, околината и стратешкото планирање за да ги надоместите ограничувањата на побавниот автомобил.

 3. Како да знам кога е безбедно да се излезе од криењето откако ќе ги изгубите полицајците?

  Внимавајте на вашата минимапа и слушајте какви било полициски муабети. Штом радиусот на полициското пребарување ќе исчезне и веќе нема да слушате сирени, обично е безбедно да излезете од скривницата.

 4. Кои се некои ефективни начини да ја искористам околината во моја корист за време на потера?

  Побарајте кратенки, скокови и пречки што можат да направат растојание помеѓу вас и полицијата. Искористете ги тесните улички, патеките надвор од патот и остри кривини во ваша корист.

 5. Колку е важно знаењето на картата кога се обидувате да ги избегнете полицајците во Need for Speed ​​Heat?

  Запознајте се со картата ипатеките за бегство се клучни за зголемување на вашите шанси за успешно избегнување на полицијата. Колку повеќе знаете за распоредот на градот, толку подобро ќе бидете подготвени.

Извори:

 1. EA. (2019). Need for Speed ​​Heat . Electronic Arts.
 2. Nilson, M. (2019). Извршен продуцент, Need for Speed ​​Heat. Лично интервју.
 3. НПД Група. (2019). Извештај за индустријата за видео игри . Групата НПД.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.