Локации на сите делови на вселенски брод GTA 5

 Локации на сите делови на вселенски брод GTA 5

Edward Alvarado

Овие ситни, светли објекти, познати како делови од вселенски брод, може да се најдат расфрлани над отворената средина на Grand Theft Auto 5 . Тие често може да се откријат на скриени локации, како што се внатрешноста на зградите, пукнатините во земјата, па дури и под автомобилите.

Подолу, ќе прочитате:

 • Како да се започне мисијата Far Out за активирање на делови од вселенски брод
 • Видови на делови за вселенски брод во GTA 5
 • Локации на сите делови на вселенски брод GTA

Проверете и: Купувајте автомобили во GTA 5

Како да започнете да собирате делови за вселенски брод во GTA 5:

Извршете ја основната цел на приказната „Слава или срам“. Понатаму, задолжете се за Френклин. И на крај, упатете се кон зелениот прашалник во источниот регион на Сенди Шорс. Најдете го Омега и приближете се до него за да ја започнете мисијата „Далеку“.

Компонентите на вселенскиот брод имаат мало, но значително влијание врз играта и наративот на GTA 5.

Видови делови на вселенски брод

Отворениот свет на GTA 5 е исполнет со 50 различни компоненти на вселенски брод . Тие се организирани во десет групи од по пет за секоја од десетте различни локации на играта.

Компонентите на вселенскиот брод се движат по големина и сложеност од ситни метални работи до масивни склопови. Неколку примери на компоненти на вселенски брод се:

Исто така види: Madden 23: Најдобар WR Build за Face of the Franchise
 • Компонентите на моторот се основно средство за погон на вселенскиот брод и често се огромни и сложени.
 • Деловиод пилотската кабина на вселенскиот брод ја вклучуваат контролната табла и седиштата.
 • Комппонентите на трупот , кои го вклучуваат трупот и крилата, се најголемите делови од надворешноста на вселенскиот брод.
 • Сензори, антени и друга механика на вселенски брод би спаѓале во категоријата „други различни делови“.

Постојат многу различни видови делови на вселенски брод, и секој од нив имаат своја посебна цел и збир на квалитети. Некои компоненти на моторот може да бидат со различна големина или форма, додека некои компоненти на пилотската кабина може да имаат нови или различни дисплеи и контроли.

Добивање делови на вселенски брод

Еве листа на 50 локации на сите вселенски бродови делови GTA 5:

 • Вселенски брод дел 1: Los Santos Gas Company
 • Вселенски брод дел 2: Меѓународен аеродром Лос Сантос
 • Вселенски брод дел 3: Вселенска база (Елизиски остров)
 • Вселенски брод дел 4: Ранчо Тауерс
 • Вселенски брод дел 5: Плажата Ел Буро Хајтс
 • Вселенски брод дел 6: Ранчо / Улица Холандски Лондон
 • Вселенски брод дел 7: Нафтена станица Ел Буро Хајтс
 • Вселенски брод дел 8: Централен медицински центар Лос Сантос
 • Вселенски брод дел 9: Strawberry (во близина на Vanilla Unicorn)
 • Вселенски брод дел 10: Веспучи (Авенија Паломино)
 • Вселенски брод дел 11: Брата Муриета Хајтс
 • Вселенски брод дел 12: Вајнвуд Лејк Тауер
 • Вселенски брод дел 13: Пештерата Тонгва Хилс
 • Вселенскиот брод дел 14: Алејата Симет
 • Вселенскиот брод дел 15: Пенрис Билдинг на покривот (центарот на градот)
 • Вселенски брод дел 16: Вселенски брод за изградба
 • Вселенски брод дел 17: Ричардс Маџестик филмски сет
 • Вселенски брод дел 18: Бартон
 • Вселенски брод дел 19: Планините Татавијам
 • Вселенски брод дел 20: Планините Татавијам
 • Вселенски брод дел 21 : Планините Татавијам, Тихиот Океан, Беседата
 • Вселенски брод дел 22: Вајнвуд Лејк, Јужна брана
 • Вселенски брод дел 23: Езерото Вајнвуд , Езерска кула
 • Вселенски брод дел 24: Вајнвуд Хилс, опсерваторија Галилео
 • Вселенски брод дел 25: Центар за рехабилитација Парсонс
 • Вселенски брод дел 26: Тонгва Хилс, Централ
 • Вселенски брод дел 27: Кањон Банам, Куќа
 • Вселенски брод дел 28: Марлоу Vineyard
 • Вселенски брод дел 29: Tongva Valley Waterfall
 • Вселенски брод дел 30: Great Chaparral, Farmhouse
 • Вселенски брод дел 31: Great Chaparral, Mount Haan
 • Вселенски брод дел 32: Great Chaparral, Bolingbroke :
 • Вселенски брод дел 33: San Chianski Планински венец, пештера
 • Вселенски брод дел 34: Сан Чиански планински венец, чамци
 • Вселенски брод дел 35: Sandy Shores, Alien Playground
 • Вселенски брод дел 36: Sandy Shores, Tremor's Rock
 • Вселенски брод дел 37: Sandy Shores, Satellite Dish
 • Вселенски дел38: Sandy Shores, Alamo Sea
 • Вселенски брод дел 39: Sandy Shores, Yacht
 • Вселенски брод дел 40: Zancudo River East
 • Вселенски брод дел 41: Реката Занкудо југ, мост
 • Вселенски брод дел 42: Mount Josiah
 • Вселенски брод дел 43 : Кањон Рантон, Касиди Крик
 • Вселенски брод дел 44: Кањон Рантон, потпори на мостот
 • Вселенски брод дел 45: Заливот Палето, Полуостров
 • Вселенски брод дел 46: Paleto Bay, Forest Pipe
 • Вселенски брод дел 47: Paleto Bay, Fire Training Building
 • <7 7>Вселенски брод дел 48: Залив Палето, штала
 • Вселенски брод дел 49: Mount Chiliad, марихуана фарма
 • Вселенски брод дел 50: Grapeseed, Cow Field

Крајна линија

Без разлика колку пати играте GTA 5 , секогаш е интересно да се упатите кон уникатни мисии и авантури. Собирањето делови од вселенски брод е еден од нив. Ако штотуку влеговте во GTA 5 или дури и ако сте веќе напреден Los Santosian, не ја напуштајте играта без да го завршите вашиот вселенски брод!

Исто така, погледнете ја оваа статија за локациите на peyote GTA 5.

Исто така види: Духот на Цушима: Лоцирајте ги атентаторите во Тојотама, Водич за Шестте сечила на Коџиро

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.