Како да се вкочани раката во Madden 23: Контроли, совети, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

 Како да се вкочани раката во Madden 23: Контроли, совети, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

Edward Alvarado
(90)
 • Наџи Харис, РБ, Питсбург Стилерс (89)
 • Џош Џејкобс, РБ, Лас Вегас Рајдерс (88)
 • Дибо Самуел, ВР, Сан Франциско 49ерс (88)
 • Езекиел Елиот, Р.Б., Далас Каубојс (87)
 • Совети и трикови за вкочанети раце за Маден 23

  Еве неколку совети и трикови што треба да ги направите уверете се дека можете ефективно да го искористите движењето на вкочанетите раце во Madden 23 за да ги добиете дополнителните јарди:

  1. Поставете го одбранбениот ред

  За да се изведе успешно вкочанета рака, одбранбениот играч треба да биде директно нареден лево или десно од носачот на топката. Ова ќе му овозможи на вашиот играч да ја испружи раката директно преку патеката на одбранбениот играч, запирајќи го нивниот напредок онолку долго колку што ќе држи вкочанетата рака.

  2. Задржете го импулсот

  Вкочанетите раце се јавуваат со поголема брзина ако носачот на топка веќе е во движење со голема брзина. Тоа значи дека застанувањето со цел да се изврши вкочанета рака не дава постојани резултати. Значи, ако видите дефанзивец како се движи од кое било крило, продолжете да брзате напред и проверете дали тие потоа се редат за добро темпирана вкочанета рака.

  3. Внимавајте на вашата издржливост

  Потребна е добра количина на издржливост за да се изврши успешна вкочанета рака. Уморните играчи не само што ризикуваат да се зафатат, туку и да ја избркаат топката, така што секогаш е најдобро да ја земете предвид вашата лента за издржливост пред да се посветите на вкочанета рака.

  Исто така види: Водич за контроли на WWE 2K23 за Xbox One, Xbox Series X

  4. Користете вкочанета рака за да ја намалите брзината

  Ова енапреден потег и доста незгодно да се постигне правилно. Сепак, со активирање на вкочанета анимација на раката, носачот на топката малку забавува. Ова може да се користи на сличен начин како и движењето застанете и одете.

  Концептот е едноставен: играчот ја намалува брзината за да избегне бранителите да нуркаат пред нив. Иако е едноставен концепт, тоа е напреден потег кој бара вежбање за да се добие вистинскиот тајминг.

  5. Победување на предизвиците со вкочанети раце на MUT

  Madden Ultimate Team е онлајн режим исполнет со предизвици. Некои од овие предизвици бараат од играчот да изведе одреден број вкочанети раце. Овде, добар трик е само да се спам копчето A/X/E, дури и ако бранителот не се заглави во вкочанетата рака. Ќе го проверите предизвикот само со активирање на анимацијата со вкочанети раце.

  Значи, тоа е она што треба да го знаете за да го совладате движењето на вкочанетите раце и да ги држите вашите непријатели подалеку во Madden 23.

  Барате повеќе водичи за Madden 23?

  Madden 23 Best Playbooks: Top Offensive & Одбранбени игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

  Madden 23 лизгачи: реални поставки за игра за повреди и режим на франшиза All-Pro

  Водич за преместување Madden 23: Сите тимски униформи, тимови, Логоа, градови и стадиони

  Madden 23: Најдобрите (и најлошите) тимови за обнова

  Madden 23 Defense: пресретнување, контроли и совети и трикови за да го уништите противникотПрекршоци

  Совети за трчање Madden 23: Како да се пречка, џурди, џука, врти, камион, спринт, лизгање, мртва нога и совети

  Водич за контроли Madden 23 (360 контроли за намалување, брзање на поминување, Пропусница за бесплатна форма, напад, одбрана, трчање, фаќање и пресретнување) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

  Исто така види: WWE 2K22: Целосни контроли и совети за совпаѓање со скалила (Како да победите натпревари во скалила)

  Контролата на играчот е еден од најкритичните аспекти на играта Madden 23. Совладувањето на вистинскиот стап ќе ја подобри вашата игра од аматерски до професионален, дозволувајќи им на малите ситуации во двор да одат длабоко.

  Џуките и пречките се добри начини да победите бранител, но ако сакате да поттикнете страв кај вашите противници , вкочанетата рака е начин да се оди. Ова е врвниот водич за контроли на Madden за користење вкочанети раце.

  Вкочанета рака е потег со кој се гледа играчот (често вратен назад) да ја испружи раката надвор за да го спречи одбранбениот играч да се справи. Целта на вкочанетата рака е да се држи подалеку одбранбениот играч што се приближува, да се задуши потенцијалниот удар за да се добие повеќе метри и да се држи топката при рака.

  Како да се вкочане раката во Маден 23

  Во нарачајте да изведете вкочанета рака , притиснете:

  • копче X на PS4/PS5
  • копче на Xbox One/Series X

  Edward Alvarado

  Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.