Кодови за Roblox Clicker on Scratch

 Кодови за Roblox Clicker on Scratch

Edward Alvarado

Платформата Roblox е многу популарна платформа за игри која им овозможува на корисниците да креираат и играат игри создадени од други корисници . Сепак, се чини дека дури и големиот обем на платформата Roblox не е доволен за да ја содржи секоја креирана игра. Една таква игра е Roblox Clicker на Scratch , уникатна игра која е создадена со помош на програмскиот јазик Scratch на MIT.

Како што имплицира името, целта на Roblox Clicker on Scratch е да клика што е можно побрзо за да заработи Robux. Сепак, важно е да се напомене дека овие Robux не се исти како оние што можете да ги користите на официјалната Roblox платформа. Наместо тоа, тие се користат во играта како форма на валута за купување надградби и бонуси.

Како и многу други игри, шифрите за Roblox Clicker on Scratch кои играчите можат да ги користат за да им помогнат да заработат повеќе Robux . Овие кодови го зголемуваат бројот на Robux заработени по клик и голем бонус на вкупниот број на кликови. На пример, играчот може да внесе шифра што му дава зголемување од 50 проценти во бројот на Robux заработени по клик или код што му дава дополнителни 1.000 кликови до нивниот вкупен износ.

Исто така види: Топ емо Roblox облека за момче што треба да се проба во вашата игра

Целта на играта е да се здобијат со максимални кликови. Играчите мора да имаат стратегија за да ги најдат најдобрите начини за заработка Robux, без разлика дали тоа е со користење на кодови, кликнување што е можно побрзо или надградба на нивните алатки во играта.

Во овастатија, ќе дознаете:

  • Активни кодови за Roblox Clicker on Scratch
  • Истекувани кодови за Roblox Clicker on Scratch
  • Откупување кодови за Roblox Clicker on Scratch

Активни кодови за Roblox Clicker on Scratch

Ова се шифрите кои моментално се функционални за Roblox Clicker играта на Scratch:

  • GameXLegend123 — Наградата за оваа понуда е 1.000 кликања, стапка од 10 Robux по секунда, и дополнителни 100 кликна моќност.
  • 10k — Откупете го овој код за 10.000 кликања, 10.000 Robux во секунда и 10.000 кликна моќ.

Истече шифрите за Roblox Clicker on Scratch

Сите кодови за Roblox Clicker on Scratch сè уште се валидни.

Откупување кодови за Roblox Clicker on Scratch

Откупување кодови за Roblox Clicker on Scratch е лесно. Следете ги овие чекори:

  1. Отворете ја играта во веб-прелистувач.
  2. Кликнете на копчето „Codes“ кое се наоѓа десно од екранот на играта.
  3. Впишете код во полето за текст што се појавува на дното на екранот.
  4. Откупување кодови во Roblox Clicker on Scratch.

Мора да знаете дека еден од најпривлечните аспекти на Roblox Clicker on Scratch е дека тоа е игра во која можат да уживаат играчи од сите возрасти. Едноставната механика на кликнување и заработка на Robux му олеснува на секој да го собере и да игра, но сепак постои чувство на предизвик инатпревар за играчи кои сакаат да се натераат да заработат што е можно повеќе Robux.

Исто така види: Harvest Moon One World: Како да се добие кашмир, Водич за барања за заштита на животните

Како заклучок, Roblox Clicker on Scratch е одличен начин да се опуштите и да уживате во едноставно, но задоволувачко искуство во игра.

Исто така, проверете: Кодови за играта Roblox Squid

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.