Како да го добиете Cinnamoroll ранец Roblox бесплатно

 Како да го добиете Cinnamoroll ранец Roblox бесплатно

Edward Alvarado

Ако сте љубопитни како да го набавите ранецот Cinnamoroll Roblox, тогаш можеби веќе сте се откажале од обидот да откриете зошто не личи на ролна од цимет. Или, можеби веќе знаете дека Cinnamoroll е лик создаден од Sanrio во 2001 година и е наменет да биде кученце и покрај тоа што изгледа многу како зајак, но тоа е покрај поентата.

Подолу, ќе прочитате :

Исто така види: Вселенски панкери: Целосна листа на ликови
  • Зошто да ја избегнете продавницата Roblox
  • Како да го добиете Cinnamoroll ранецот Roblox бесплатно
  • Што друго можете да добиете откако ќе го добиете ранецот Cinnamoroll Roblox

Не се замарајте со продавницата

Ако не можевте да го најдете ранецот Cinnamoroll во Roblox на главната страница во продавницата Avatar, тогаш веројатно веќе знаете дека не е таму. Ова не е тип на артикал што можете да го купите само со Robux за лесно купување. Всушност, не можете да користите никаков вид валута за да го добиете ранецот. Сепак, не дозволувајте ова да ве навлече, бидејќи постои начин да го добиете предметот без да потрошите ништо. Ова може да биде добра или лоша работа во зависност од вашата перспектива и колку сте богати со Robux.

Исто така види: Ослободете експлозивен хаос: Научете како да активирате леплива бомба во GTA 5!

Земете ја значката, земете го ранецот

Вистинскиот метод за добивање на Cinnamoroll ранецот во Roblox е да ја играте играта [My Melody] My Hello Kitty Cafe (Build). Како што имплицира името, тоа е игра каде што можете да изградите и водите кафуле со Hello Kitty и нејзината најдобра пријателка My Melody. Исто така, Куроми еисто така може да се отклучува. Во секој случај, значката што треба да ја заработите за ранецот се вика „Служи 1.000 клиенти!“

Сега, ако мислите дека опслужувањето на 1.000 клиенти ќе биде грубо , не грижете се премногу за тоа. Всушност, не е толку тешко, но одзема многу време, па можеби ќе сакате да слушате подкаст или да гледате YouTube или услуга за стриминг додека го правите ова. Ако уживате во играта, само играјте ја нормално и на крајот ќе го добиете ранецот. Во секој случај, постои знак надвор од кафулето што води сметка за тоа колку клиенти сте услужиле па ако некогаш се прашувате колку сте блиски, само погледнете го.

Други награди

Покрај ранецот Cinnamoroll, може да добиете и други ексклузивни награди од My Hello Kitty Cafe. Ова го вклучуваше ранецот Kuromi што беше достапен и ви беше даден кога ќе го достигнете нивото 40. Сепак, ова беше награда за настан со ограничено време и траеше од 27 октомври 2022 година и 27 јануари 2023 година.

На добрата вест е дека најверојатно ќе има други специјални награди во иднина бидејќи играта периодично нуди награди во различни периоди од годината. Примерите го вклучуваат ранецот Гудетама и ранецот Hello Kitty. Иако следната ексклузивна награда не е откриена до моментот на пишување, големи се шансите дека ќе биде достапна во одреден момент во 2023 година, па затоа внимавајте ако сте заинтересирани.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.