Експлозивни куршуми GTA 5

 Експлозивни куршуми GTA 5

Edward Alvarado

Кој во денешно време сака да пука од десет до 20 истрели кога експлозивните куршуми можат да го направат тоа поефикасно? Зарем не е интересно?

За да ви ја кажам суштината, експлозивните куршуми се еден вид муниција . Можете да употребите експлозивни куршуми со специфично оружје во GTA 5 за да им нанесете значително поголема штета на вашите непријатели и нивните имоти.

Овие куршуми се заклучени и може да се добијат само со употреба на шифри за измама или со постигнување специфични ин- цели на играта. Сепак, овој водич е се што ви треба, без разлика која конзола ја играте.

Подолу ќе прочитате:

Исто така види: F1 22: Водич за поставување Силверстоун (Британија) (влажно и суво)
  • Како да пристапите до експлозивни куршуми GTA 5 измамник
  • Како најдобро да се користат експлозивни куршуми GTA 5
  • Каде што можете да најдете експлозивни куршуми GTA 5

Експлозивни куршуми GTA 5 измамнички шифри

  • ПС4 код за измама со експлозивни куршуми: На PlayStation 4, играчите можат да добијат пристап до експлозивни снимки со внесување на следниот код за измама: десно, квадрат, X, лево , R1, R2, Left, Right, Right, L1, L1, L2 .
  • Експлозивни куршуми за мамење на Xbox One : ако поседувате Xbox One и сакате пристап до експлозив куршуми, напишете го следниов код за измама: RT, X, RB, Left, Right, Right, Left, Right, X, LT, LT, LT .
  • Cheat код за експлозивни куршуми за компјутер: на компјутерот, играчите можат да го користат кодот за измама POWERUP за да добијат пристап до експлозивни куршуми.

Како да користите експлозивни куршуми GTA 5 вонајдобар начин

Експлозивната муниција може да се користи со специфично оружје во GTA 5 откако ќе се отклучи. Со цел да се зголеми ефикасноста на експлозивните куршуми, играчите треба да пукаат кон телото на целта или до земјата до нив.

Куршумот ќе се активира при удар, зголемувајќи ја штетата што ја нанесува. Кога се користат против возила, експлозивните куршуми се многу ефикасни поради големата штета што може да ја направат на моторот и гумите на возилото.

Каде да ги најдете експлозивните куршуми во gta 5

Вие може да добие само експлозивни куршуми во GTA 5 со внесување на код за измама или со завршување на одредена задача. Тие не се достапни преку редовна игра или купувања во продавницата во играта.

Завршни зборови

Експлозивните куршуми се многу моќно оружје во Grand Theft Auto 5 , предизвикувајќи поголема штета и на противниците и на предметите. Тие се особено корисни за автомобили и може да се добијат со шифри за измами или со постигнување специфични цели на играта. За да го извлечат максимумот од овие рунди, стрелците треба да ги користат стратешки, целејќи кон земјата околу нивните цели или телото на нивните непријатели.

Исто така види: Цени на GTA 5 Shark Card: Дали вредат за цената?

Проверете повеќе од нашите написи, како што е ова парче за Feltzer во GTA 5.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.