Cyberpunk 2077: Како да престанете да се прегревате и да бидете хакирани во борба

 Cyberpunk 2077: Како да престанете да се прегревате и да бидете хакирани во борба

Edward Alvarado

Cyberpunk 2077 воведе широк спектар на борбени опции, вклучително и способноста да ги хакирате вашите противници за време на битка во навалица. За жал, вашите противници исто така можат да ви го направат тоа, што можеби сте го забележале ако „Прегрее“ се појави на вашиот екран> Прегревањето, како и секое борбено хакирање, апсолутно може да се спречи.

Исто така види: Отклучете го вашиот потенцијал Како да добиете бесплатни скапоцени камења во Clash of Clans

Што е прегревање во Cyberpunk 2077?

Прегревањето е еден од многуте штетни брзи хакови во Cyberpunk 2077. Прегревањето конкретно предизвикува штета во одреден временски период, па дури и криењето под закрила не може да ја спречи појавата на штетата ако хакирањето веќе започнало.

Штом ќе ве погоди прегревање, единствениот начин да го спречите да достигне 100% и да почне да влијае на вашето здравје е да го извадите непријателскиот нетрунер кој го користел на вас. Прегревањето не е единствениот брз напад со кој ќе треба да се справите, но тоа е првиот и најчестиот.

За среќа, прегревањето може да се спречи. Откако ќе ги поставите парчињата на место, можете да ги неутрализирате непријателските нетрунери кои се обидуваат да користат Overheat или било кој друг борбен брз напад врз вас.

Како да го запрете прегревањето и другото хакирање за време на борба во Cyberpunk 2077?

Едноставно кажано, само треба да го елиминирате непријателот што ве хакира. Проблемот е што во масовенборбено сценарио, често е многу тешко да се открие од каде доаѓа брзиот хак.

Секогаш можеше да влезеш и да почнеш да ги вадиш непријателите, а големи се шансите дека еден од нив ќе биде оној што користел Overheat. Сепак, постојат неколку работи кои ќе ви помогнат да го идентификувате и елиминирате непријателот нетрунер.

Користење на I Spy Perk за запирање на прегревање и хакирање

Првата и најважна работа што треба да ја стекнете е „I Spy“ Perk. Постои барање за способност, така што ќе треба да имате интелигенција од најмалку 5 за да ја отклучите оваа придобивка.

Откако ќе го добиете, „I Spy“ активно ќе работи во борба без да мора да го активирате. Ако ве погоди Прегревање или кој било друг брз хак, можете да преминете во режим на скенирање во кој момент ќе видите јасна жолта патека од вас до каде и да дојде до видот на непријателскиот нетрунер.

Исто така види: Код за грешка 264 Roblox: Поправки за да ве вратат во играта

Не можат да користат Overheat или да ве хакираат освен ако не можат да ве видат, но тоа станува незгодно во област исполнета со безбедносни камери. Често ќе ја видите таа жолта линија како оди од вас до камерата, а потоа до далечниот непријател.

Како да ги спречите камерите да помагаат во прегревање

Ако немате јасна слика или поглед на непријателскиот нетрунер, првото нешто што сакате да направите е да ја извадите безбедноста камери што ги користат за да ве видат. Ова нема да го спречи прегревањето кое веќе почнува да влијае на вас, но ќе го отежнеда го користат повторно.

Ако сте навикнати на брзо хакирање, најдобриот начин да ги извадите камерите е преку протоколот за прекршување. Ќе сакате да ја искористите Големата придобивка за спиење под Протоколот за прекршување, кој нема услов за способност и е достапен за сите играчи.

Ова ќе ви овозможи да поминете низ загатката со матрица на кодот за прекршување на протоколот со потенцијален исход да ги оневозможите сите поврзани безбедносни камери. Ако тоа не функционира, можете и да деактивирате една камера во видното поле од далечина. Ако сè друго не успее, нишанете и пукајте во таа камера за да ја уништите.

Користење Quickhack за неисправност на киберверот за да се запре прегревањето и хакирањето

Иако секогаш можете да го извадите непријателскиот нетрунер со добро поставен истрел, понекогаш е тешко достапно и може да биде тврдоглав да слезе. Ако сакате да си купите малку време за да ги елиминирате и да го запрете прегревањето и другите брзи напади, постои ваш брз хак што може да ви помогне.

Кип хакот за неисправност на киберверот понекогаш може да биде ограбен од контејнери или непријатели, но исто така можете да посетите разни продавачи на брзи проби низ Cyberpunk 2077 за да го купите. Цената може да варира врз основа на реткоста и ефективноста, но сите тие ја извршуваат истата општа задача.

Користењето на дефект на сајберверот на непријателот ќе ги оневозможи нивните способности за сајбервер, што ќе ги направи неупотребливи за Прегревање и кој било друг брз хак што сакале да го извршат.Исто така, ќе ги спречи да го користат повторно одреден временски период во зависност од квалитетот или реткоста на брзото хакирање.

На крајот на краиштата, сепак ќе треба да го елиминирате вашиот противник за трајно да ги прекинете нивните шанси да користат Прегревање на вас. Сепак, неисправноста на сајберверот може да го спречи прегревањето доволно долго за да ви купи време за да можете да го завршите без да се справувате со таа постојана штета.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.