Премин на животни: Најдобри QR кодови и кодови за облека, украси и други дизајни на Хари Потер

 Премин на животни: Најдобри QR кодови и кодови за облека, украси и други дизајни на Хари Потер

Edward Alvarado

Франшизата Animal Crossing им даде на играчите алатки да креираат речиси секоја тема на дизајн за предмети за облека и декор.

Во Animal Crossing: New Horizons, како и со претходните AC игри, една од повеќе популарни извори на инспирација е волшебничкиот свет на франшизата Хари Потер. Постојат неколку стотици шифри за вкрстување животни за облека и дизајн на Хари Потер, што може да го отежне наоѓањето на најдобрите.

На оваа страница, можете да ги добиете кодовите и QR-кодовите на сите најдобри Хари Потер дизајни што ги најдовме од клучните извори на кодови за вкрстување на животни, вклучувајќи облека, украси и други дизајни.

Најдоброто вкрстување на животните: Кодови на Нови хоризонти за предмети од Хари Потер

Најлесен начин да да добиете некои дизајни на Хари Потер е да ги користите шифрите за вкрстување на животните.

Сè што треба да направите е да ја отклучите продавницата на Able Sisters и да го активирате порталот за прилагодени дизајни, користејќи го пребарувањето Дизајн ID за да го внесете најдоброто Шифри за вкрстување на животни за облека и дизајн на Хари Потер прикажани подолу. 10> Тип Креатор MO-7WK5- 58HY-VJ17 Наметка Лоти, Исла Шејд MO-L061-PJPG-NDCT Палто Waifu4lifu, Moonscar MO-V2PP-MBC6-3QXW џемпер Вејл,Lixland MO-R19Q-VLJS-C45R Robe JENEVIEE, TIGER MO-46PF-WXSN-RCX5 Капт Skadi, Lothlorien MO-Q0XQ-FCPY-Q4PW џемпер Allison, The Shire MO-5TPB-99VR-VBC8 Капт Лимон Афион, Клементина MO -L93V-FC6X-XPNN Капт Aomjai, анонимен MO-YM9Y-7THM-PH87 Капт Skadi, Lothlorien MO-4FCY-133X-CF37 Палто Arya, Pearwoods MO-G9GR-65KW-BRPM џемпер Шенон, The Closet MO-1F30-JRLL-LDMX Фустан со кратки ракави ChristTay , Letterknny MO-M111-DM1Q-H01T Cat Skadi, Lothlorien <7 11> MO-D330-57M3-20SY Наметка ананас, MO-42K5-MH9J-K7M1 џемпер Клара, Приштина MO-CW3L-DX27-WTB9 Капт Алана, џебно јајце MO-WN97-QPL1-9WBD Капт Skadi, Lothlorien MO-VHQ2- 3BC3-BR3M Hoodie маслиново, градина MO-LGFN-GHFJ-L4PK Облека Giorgio, Rep.Marina MO-TCPX-6GT7-36W0 Robe Дани, Азкабан MO-KL94-6GWB-KTWB Капт JAMM, JAMNIKA MO-C6MW-S0MD-PJSH Палто Џин, Кјоши MO-X34X-36BC-4N78 Плетена капа Larra, BleuCanari MO-QNTJ-145M-W03S Друго Xavi, Xavo Island MO-XBT1-13J5-1SF0 Друго Чави, островот Чаво MO-5HLC-R1CN-N6Q2 Друго Xavi, Xavo Island MO-YMXK-K501-6VPV Друго Xavi, Xavo Island MO-M6CB-F1SM-X7KP Друго Ана, бездна MO-B533 -87C6-N52M Друго MO-RGQF-146T-TGMF Друго Лау, Азкабан MO-2TS6-0W00-2FQ3 Друго Луна, Хогвортс MO-MMVJ-228D-L7N2 Друго Најџел , остров Арбор MO-QLWK-LMC8-275M Друго Лоајер, MO-M828-M2P7-7DRS Друго Делфин, La Sirène MO-D10B-FWMV-THRX Друго ♡, Asgard MO-JV10-54JX-XH1K Друго Ниена, Визима MO-P5RR-6SDF-VSJY Друго Foxy, Paradise MO-PPQ5 -3LFL-LXCV Друго Getchi, Tickedy MO-L4BV-MY8Q-XXJ3 Друго MO-F9KT-DQ27-9D67 Друго Меган, Ривендел MO-96T0-8X7K-49HC Друго Блер, Фокс MO-P8XC-WN6Y-YDDX Друго Семи Меј , Ривендел MO-L70N-YFPX-20L8 Друго Feuerfluch, Solevita MO-0YB3-9BSX-CX6J Друго Леви, Лупин MO-688J-P9FD-KX3L Друго Luna, Honeydukes MO-40P1-BJ0S-CXQB Друго Claralin, Aerith MO -596L-0KD4-RMY1 Друго Сара, Белона

Најдобри QR кодови за вкрстување животни за предмети од Хари Потер

Поминувањето низ процесот на користење QR-кодови во Animal Crossing не е најлесно, но има некои QR-кодови на Хари Потер што ќе сакате да ја издржите процедурата за да ги добиете.

За поголемиот дел од AC Хари Потер QR-кодови подолу, ќе треба да скенирате четири QR-кодови по ред. За да го направите ова, користете ја апликацијата Nintendo Online за да го скенирате горниот лев, горниот десен, долниот лев код, а потоа долниот десен код за да ја добиете секоја ставка прикажана подолу.

Грифиндор квидич облека AC QR код

Тип: Фустан со долги ракави

Креатор: Џек

Исто така види: Каде е полициската станица во GTA 5 и колку има? QR1 (горе лево), QR2 (горе десно), QR3 (долу лево), QR4 (долу десно)

Отпрема на професорката Мекгонагал AC QR код

Тип: Долг-Фустан со ракави

Креатор: Трејси

QR1 (горе лево), QR2 (горе десно), QR3 (долу лево), QR4 (долу десно)

Облеката на Гарик Оливандер AC QR код

Тип: кошула со долги ракави

Креатор: Рика

QR1 (горе лево), QR2 (горе десно), QR3 (долу лево), QR4 (долу десно)

Постер за филм за Хари Потер AC QR код

Тип: Друго

Исто така види: Bedwars Roblox

Креатор: Рајан

За да продолжите да го истражувате океанот на шифрите на Хари Потер и достапните QR-кодови за вкрстување на животни, проверете ги r/ACQR, Nerd Attack!, ChillCompil и порталот за прилагодени дизајни во New Horizons.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.