WWE 2K22: Kontrolle dhe këshilla të plota të ndeshjeve të shkallëve (Si të fitoni ndeshjet e shkallëve)

 WWE 2K22: Kontrolle dhe këshilla të plota të ndeshjeve të shkallëve (Si të fitoni ndeshjet e shkallëve)

Edward Alvarado
(kur kërkohet) R2 + X RT + A Ura e shkallëve (kur është afër platformës nga jashtë) R2 + L1 RT + LB

Lexo më poshtë për detaje të zgjeruara mbi kontrollet e mësipërme si dhe këshilla.

Si të fitosh një ndeshje e shkallëve në WWE 2K22

Për të fituar një ndeshje me shkallë, duhet të marrësh artikullin e varur sipër unazës duke vendosur një shkallë në ring dhe duke u ngjitur në të për të arritur objektin .

Hapi 1: Së pari, dil jashtë dhe shtyp L1 ose LB pranë një shkalle për ta ngritur. Është më e shpejtë për ta rrëshqitur përsëri në unazë duke mbajtur L2 ose LT dhe shkopin analog sikur jeni duke vrapuar.

Hapi 2: Ngrini përsëri shkallën dhe, kur të gjeni një vendndodhjen e përshtatshme, goditni X ose A për të vendosur shkallën . Për të ngjitur shkallën, goditni R1 ose RB në bazën e shkallës .

Hapi 3: Pasi të arrini majën e shkallës, goditni L1 ose LB kur ju kërkohet të kapni artikullin për të filluar mini-lojën.

Hapi 4: Ndryshe nga mini-lojën tjetër që gërsheton butonin, në këtë, ju duhet godisni R2 për të gjuajtur një top përmes një boshllëku tetë herë . Barriera rrotullohet dhe ju mund ta lëvizni topin jeshil me shkopin e duhur. Nëse humbisni, hapja e pengesës do të kalojë në anën e kundërt. Sa herë që bëni një shkrepje, një nga tetë shiritat do të theksohet jeshil. E teta do të thotë që ju e fitoni ndeshjen.

Nëse kundërshtari juaj është atje lart, jumund të sulmojë me goditje disa herë ose nga shkalla ose tapeti përpara se të bien . Goditja me një grevë gjithashtu ngatërron me mini-lojën. Ju gjithashtu mund të ngjiteni në anën tjetër dhe të përdorni sulme të lehta të rënda. Nëse keni një të ruajtur, mund të kryeni një përpunues të shkallëve me R2 + X ose RT + A . Një finalizues i ngatërruar i shkallëve dërgoi një kundërshtar jashtë ringut gjatë lojës.

Si të ngjitni shkallët në WWE 2K22

Për të ngjitur një shkallë në WWE 2K22, shtypni R1 në PlayStation ose RB në Xbox pasi të keni konfiguruar shkallët (L1 ose X / LB ose A) .

Si të vendosni një urë shkallësh në WWE 2K22

Për të vendosur një urë shkallësh në WWE 2K22, dilni jashtë dhe kur jeni afër qendrës së platformës, do t'ju kërkohet të bëni një urë me R2 + L1 ose RT + LB . Ju jeni të papërshkueshëm nga dëmtimi gjatë ndërtimit të urës.

Si të futni dikë përmes një urë me shkallë në WWE 2K22

Për të futur dikë përmes urës së shkallës, tërhiqeni ose bartni kundërshtarin tuaj në urë dhe përplasni kundërshtarin tuaj për një urë me shkallë lëviz . Nëse i mbani, do t'i vendosni ato në majë të urës. Nëse zvarriten, ata do të mbështeten në të si litarët në ring. Kjo do t'i japë një shtysë të madhe vlerësimit të ndeshjes.

Nëse një sulm ajror është më tepër gjëja juaj, atëherë goditni në shkopin e djathtë për të vendosur kundërshtarin tuaj të mbështetur në majë të urës. Hyni shpejt në ring dhe ngjituni osepranë kthesës. Kryeni një zhytje për të vendosni kundërshtarin tuaj përmes urës .

Një shënim interesant është se nëse ata lëvizin dhe ju goditni shkallën, ajo nuk prishet . Duket se prishet vetëm kur dikush goditet me një zhytje.

Si të përdorni shkallën si armë në WWE 2K22

Për të përdorur një shkallë si armë, goditni katrorin ose X për të sulmuar me shkallë . Gama e saj është në thelb vetëm para jush pasi shkalla bartet vertikalisht dhe jo horizontalisht.

Bëni ngjitjen vetëm pasi të keni dëmtuar rëndë kundërshtarin tuaj

Zbarkimi i Shirai's Moonsault ("Over the Moonsault" në jetën reale) përpara se të ngjiteni drejt fitores.

Me shumë mundësi do t'ju duhet të bëni disa udhëtime në shkallë për shkak të mini-lojës. Është aty për të shtuar një dramë në ndeshje, por është e rëndë. Për shkak të kësaj, është më mirë ta bëni ngjitjen vetëm pasi të dëmtoni rëndë kundërshtarin tuaj, ta vendosni atë në një gjendje të habitur ose të goditni një nënshkrim ose përfundim . Bërja e të treve njëkohësisht është mënyra për të shkuar.

Veçanërisht nëse kundërshtari juaj është në një gjendje të habitur, dërgoji jashtë me një kamxhik të fortë irlandez për t'i dhënë vetes edhe më shumë kohë.

Strategjia më e mirë është ndoshta të vendosësh shkallën në ring për ngjitje të shpejtë, të dëmtosh kundërshtarin nga jashtë (duke përdorur armë nëse është e nevojshme) dhe të vendosësh një nënshkrim menjëherë pasuar nga një finalist. Pastaj,me dëmtimin shtesë nga marrja e ndikimit nga jashtë, ju duhet të keni mjaft kohë për të goditur të tetë pikat dhe për të fituar ndeshjen.

Superyjet më të mirë për t'u përdorur për ndeshjet e shkallëve

Ndryshe nga jeta reale, nuk ka shumë rëndësi se kë zgjidhni. Bastet e sigurta do të ishin përdorimi i të gjithëve përveç arketipave gjigantë . Megjithatë, ju mund të fitoni po aq lehtë me një gjigant të peshave super të rënda si Keith Lee ashtu siç do të fitonit me një peshë të rëndë si Rey Mysterio.

Peshat super të rënda mund të rekomandohen për shkak se shumica e mundësive të tjerë nuk janë në gjendje t'i përballojnë ato nëse nuk janë dëmtuar shumë tashmë , lëre më t'i ngrini dhe hidhni ato.

Tani ju e dini se çfarë duhet për të fituar një ndeshje me shkallë në WWE 2K22. Mini-lojë mund t'ju zhgënjejë, por thjesht mos harroni të ngjiteni pasi të keni zbritur një finalizues…ose dy.

Po kërkoni më shumë udhëzues WWE 2K22?

WWE 2K22: Më e mira Etiketoni ekipet dhe stallat

Shiko gjithashtu: Lojë F1 22: Udhëzuesi i kontrolleve për PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

WWE 2K22: Kontrolle dhe këshilla të plota të ndeshjes me kafaz çeliku

WWE 2K22: Kontrolle dhe këshilla të plotë të ferrit në qeli (Si të shpëtoni nga ferri në qeli dhe të fitoni)

WWE 2K22: Komplet kontrolle dhe këshilla të ndeshjeve Royal Rumble (Si të eliminoni kundërshtarët dhe të fitoni)

WWE 2K22: Udhëzuesi MyGM dhe këshilla për të fituar sezonin

Shiko gjithashtu: Është Need for Speed ​​2 Player?

Falë grupit të ndeshjeve të shkallëve ndërmjet Razor Ramon dhe Shawn Michaels në 1994 dhe 1995, ndeshja është bërë një nga ndeshjet më të pritura dhe më të paharrueshme në WWE. Ajo, së bashku me ndeshjen e tavolinave, krijoi një tjetër ndeshje mashtrimi në tavolina, shkallë, & karriget përputhen. Përputhja e shkallëve u bë aq e popullarizuar sa u bë baza për pagesën e vet për shikim me Paratë në Bankë .

Në WWE 2K22, ndeshjet e shkallëve mund të luhen në një sërë skenarësh (single, etiketë ekipi, etj.). Cilësimi i parazgjedhur do të jetë Paraja në çantën e bankës, i ndryshuar vetëm nëse ndeshja caktohet si një ndeshje titulli. Lexoni më poshtë për kontrollet tuaja të plota të ndeshjeve të shkallëve dhe këshillat për sukses kur luani këto ndeshje.

Të gjitha kontrollet e ndeshjeve të shkallëve në WWE 2K22

Veprim PS4 & Kontrollet e PS5 Xbox One & Seria X

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.