Është Need for Speed ​​2 Player?

 Është Need for Speed ​​2 Player?

Edward Alvarado

Kur u lëshua fillimisht në 1994, Need For Speed ​​ishte një lojë garash realiste që e vendosi lojtarin direkt pas timonit të automjetit të tyre të zgjedhur. Mund të zgjidhni midis mënyrave të ndryshme të lojës, duke përfshirë lojtar të vetëm dhe kokë më kokë. Me zhvillimin e serisë, lojës iu shtuan më shumë mënyra dhe Need For Speed ​​Remastered i 2015-ës u ofron lojtarëve mundësinë për të luajtur me shumë lojtarë.

Po pjesa tjetër e ekskluzivitetit? Cilat lojëra kanë modalitete me dy ose me shumë lojtarë? Dhe a është ndonjë prej tyre ndër platformë?

Shiko gjithashtu: Manjatë të mirë Roblox

Shiko gjithashtu: Wallpapers Ne X Need for Speed ​​Payback

A është Need for Speed ​​2 Player?

Pra, është lojtar Need for Speed ​​2? Çdo lojë në serinë Need For Speed ​​ka një formë aftësie për shumë lojtarë. Edhe OG NFS nga '94 ju lejon të luani në një garë kokë më kokë.

E vetmja gjë është se që nga ditët e PS3, lojërat nuk kanë ofruar një pamje të ndarë të ekranit ndërsa shkoni në modalitetin me dy lojtarë. Shumica e zhvilluesve të lojërave në përgjithësi e ndaluan këtë pasi donin të fokusoheshin më shumë në krijimin e grafikave me cilësi të lartë dhe pikëpamjeve shumë realiste për lojtarët.

Modalitetet me shumë lojtarë

Këto lojëra priren për të ofruar funksionalitet të vetëm dhe me shumë lojtarë. Në NFS Remastered të vitit 2015, u prezantua modaliteti AllDrive. Kjo i lejon lojtarët të dalin dhe të eksplorojnë së bashku gjirin Ventura, të marrin pjesë në ngjarje të ndryshme të postuara rreth hartës së lojës dhe të ndërveprojnë me të tjerëlojtarët. Sigurisht që kërkon një lidhje të qëndrueshme interneti dhe mbështetet plotësisht nga serverë të dedikuar.

Fakt argëtues: NFS është loja e parë me shumë lojtarë të ndër-platformave të EA!

Lojtarë, kini parasysh! Need For Speed ​​Remastered bëri histori si loja e parë e EA me shumë lojtarë me platforma të kryqëzuara. Kjo do të thotë që ju mund të luani në Xbox dhe të bashkoheni me shokun tuaj që luan në PS4 ose PC të tyre.

Sa lojtarë mund të keni në Need for Speed?

Ndërsa luani Need for Speed ​​Remastered , mund të keni deri në tetë persona që luajnë së bashku ose në AllDrive ose Speedlists, dy mënyrat e lojës me shumë lojtarë në internet.

Gjithashtu kontrolloni: Si të Drift in Need për Speed ​​Payback

Shiko gjithashtu: Madden 22: Aftësitë më të mira të mbrojtësit të linjës (LB).

Furiously shpejtë dhe argëtuese me miqtë

Tani që e dini përgjigjen për "A është lojtar Need for Speed ​​2?" ju mund t'u tregoni miqve tuaj për këtë dhe t'u tregoni atyre se si të bashkohen. Sinqerisht, kjo lojë është më argëtuese kur luhet si një lojtar me shumë lojtarë dhe ofron shumë kreativitet në mënyrën se si i qaseni lojës së bashku në internet.

Gjithashtu kontrolloni: A është Need For Speed ​​Cross Platform?

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.