Klubet Pro FIFA: Gjithçka që duhet të dini

 Klubet Pro FIFA: Gjithçka që duhet të dini

Edward Alvarado

Pro Clubs është një nga mënyrat më të njohura të lojës për lojtarët e FIFA-s në mbarë botën. Ashtu si me çdo mënyrë tjetër loje në FIFA, Pro Clubs në FIFA 23 janë bërë me disa ndryshime si përmirësime nga versioni FIFA 22.

Këtu është gjithçka që duhet të dini rreth FIFA Pro Clubs në FIFA 23.

Çfarë është FIFA Pro Clubs?

FIFA Pro Clubs është një modalitet 11v11 i cili në thelb është vetëm një version tjetër i modalitetit klasik me shumë lojtarë 1v1. Dallimi është se ju do të kontrolloni vetëm 1 lojtar, ndërsa shokët tuaj të skuadrës do të mbushin këpucët për pjesën tjetër të lojtarëve.

Loja mund të luhet nga gjithsej 22 lojtarë të ndryshëm. Në rast se ka më pak se 11 lojtarë në çdo skuadër, pjesa tjetër e skuadrës do të plotësohet nga bots.

A nuk tingëllon argëtuese? Pro Clubs ka qenë gjithmonë popullor për paraqitjen e një grupi krejtësisht të ri sfidash në krahasim me një lojë të rregullt 1v1 në FIFA. Jo vetëm kundërshtarët aktivë, por të punosh me shokun tënd të skuadrës dhe robotët nuk është kurrë një detyrë e lehtë.

Pro Clubs është një modalitet sezonal në FIFA 23, duke luajtur do të fitosh pikë aftësish të cilat mund t'i përdorësh për të zhbllokuar pikët e progresionit sezonal . Këto pika mund të përdoren gjithashtu në mënyra të tjera si modaliteti i futbollit në rrugë.

Kontrolloni gjithashtu: Vlerësimet e Arsenal FIFA 23

Këshilla dhe truke

Përpara se të zhyteni në FIFA Pro Clubs, ne kemi disa këshilla dhe truke të dobishme për t'ju ndihmuar të lundroni nëpër Pro Clubs në FIFA 23, të gjithatë përpiluara në vijim:

Fitimi i pikëve të aftësisë

Pikët e aftësisë mund të fitohen duke luajtur lojëra, ju do të fitoni një numër pikësh aftësish sa herë që ngriheni. Mbledhja e pikëve të aftësive është një objektiv kyç në Pro Clubs pasi mund ta përdorni për të përmirësuar grupin e aftësive të lojtarëve tuaj, duke përfshirë shpejtësinë, përshpejtimin, goditjen, etj.

Zgjedhja e lartësisë së duhur

Dilema është mes zgjedhjes së lojtarëve të shkurtër apo të gjatë. Lojtarët e shkurtër do të kenë përparësi në shpejtësi dhe shkathtësi, ndërsa lojtarët më të gjatë do të jenë më fizikë, gjë që mund të jetë e dobishme si në skenarin mbrojtës ashtu edhe në atë sulmues.

Varësisht se si ju pëlqen të luani, sigurohuni që të zgjidhni lartësinë tuaj luani me mençuri.

Zgjidhni përfitimet tuaja

Përfitimet janë cilësi shtesë që mund t'i shtoni lojtarëve tuaj, duke përfshirë finalistin, gjuajtësin në distancë, vrapuesin e palodhur dhe më shumë.

E para. përfitimi ofrohet në nivelin 1, i dyti disponohet në nivelin 35 dhe të tretën mund ta zhbllokoni vetëm pasi të arrini nivelin 60.

Shiko gjithashtu: Trashëgimia e Hogwarts: Udhëzuesi i Sekreteve të Seksionit të Kufizuar

Komunikoni

Do të luani me lojtarë aktivë si shokët tuaj të skuadrës, prandaj sigurohuni që të lini egon tuaj jashtë lojës dhe të komunikoni mirë. Në fund të fundit, komunikimi është një nga shkaqet kryesore të rënies së një ekipi në Pro Clubs. Nëse dëshironi të krijoni një klub në FIFA 23, ne kemi gjithashtu një udhëzues për këtë.

Shiko gjithashtu: Lëshoni kaosin shpërthyes: Mësoni se si të shpërtheni një bombë ngjitëse në GTA 5!

Shikoni këtë tekst në zgjidhjet e FIFA 23 SBC.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.