God of War Ragnarök Përditësimi i Lojës së Re Plus: Sfida të reja dhe më shumë!

 God of War Ragnarök Përditësimi i Lojës së Re Plus: Sfida të reja dhe më shumë!

Edward Alvarado

Kujdes lojtarë! Përditësimi i shumëpritur i New Game Plus për God of War Ragnarök është lëshuar, duke ju ofruar një mundësi emocionuese për t'u zhytur përsëri në lojë me pajisje të reja, magjepsje dhe më shumë. Gazetari me përvojë i lojërave, Jack Miller ju sjell informacionin më të fundit se çfarë të prisni në këtë përditësim emocionues.

Shiko gjithashtu: FNAF Music Roblox ID

TL;DR:

  • Përditësimi i ri i Game Plus sjell më shumë kapak niveli, pajisje të reja dhe magjepsje
  • Arena e zgjeruar e Niflheim dhe rregullimet e armikut për një përvojë të freskët lojërash
  • Zhbllokoni grupe të forta të blinduara të fuqishme, duke përfshirë armaturën Spartan, Ares dhe Zeus
  • Monedhat e praruara dhe Berserker Soul Drops ofrojnë mënyra të reja për të personalizuar Amuletin tuaj
  • Magjepsjet e ngarkesave i shtojnë një kthesë sfiduese lojës

Pajisje të reja, magji dhe shtigje progresi

Me përditësimin New Game Plus, ju do të filloni udhëtimin tuaj me armaturën e plotë të Ariut të Zi të pajisur tashmë. Dyqani Huldra Brothers tani ofron grupe të reja armatimesh, duke përfshirë armaturën Spartan, Ares dhe Zeus. Por kjo nuk është e gjitha - ju gjithashtu mund të konvertoni pajisjet tuaja të Nivelit 9 në versione të reja 'Plus' , duke zhbllokuar nivele shtesë të përparimit.

Shiko gjithashtu: Harta e plotë e GTA 5: Eksplorimi i botës së gjerë virtuale

Kur bëhet fjalë për magjepsjet, Monedhat e praruara ofrojnë një përzgjedhje të re përfitimesh nga pajisjet dhe mburoja që mund të pajisen në Amuletin tuaj. Për më tepër, Berserker Soul Drops jep rritje masive të statistikave, ndërsa Barrët vendosenEnchantments ju lejon të përshtatni sfidat e lojës me përfitime negative.

Expanded Niflheim Arena dhe Enemy Adjustments

Arena Niflheim tani është zgjeruar, duke ju lejuar të luani si Kratos ose Atreus me një zgjedhje nga tetë shoqërues të ndryshëm. Shefat e fundit të lojës, si Berserker Souls dhe Valkyrie Queen Gná, tani kanë rregullime të reja për të mbajtur të freskëta betejat në New Game Plus . Rregullime të tjera të armikut janë gjithashtu të disponueshme për të gjitha vështirësitë në NG+.

Modaliteti i paraqitjes bardh e zi

Pasi ta mposhtni lojën një herë, do të keni akses në modalitetin e paraqitjes bardh e zi, duke ofruar një ndjenjë shtesë kinematografike në përvojën tuaj të lojës. Kjo mund të arrihet në Graphics & Menyja e cilësimeve të kamerës.

Blini dhe Ndryshimet e ndërfaqes së përdoruesit

Me këtë përditësim, tani mund të blini dhe të shisni burime gradualisht. Për më tepër, një opsion i ri UI shfaq cilësimin tuaj aktual të vështirësisë dhe numrin e ngarkesave që keni pajisur në HUD-in tuaj.

Pra, përgatituni dhe përgatituni të përballeni me sfida të reja dhe të zbuloni sekretet e fshehura në God of War Ragnarök's New Përditësimi i Game Plus!

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.