Совладајте го мразот во НХЛ 23: Отклучување на Топ 8 способности на суперѕвездите

 Совладајте го мразот во НХЛ 23: Отклучување на Топ 8 способности на суперѕвездите

Edward Alvarado

Како искусен гејмерски новинар и голем обожавател на серијата НХЛ, јас, Џек Милер , сум тука да ги споделам моите сознанија и тајни совети за најновото продолжение, НХЛ 23. Познат по својот тим и елементи за градење карактер, НХЛ 23, исто така, им овозможува на играчите да учествуваат во игри со хокеј на мраз, да се натпреваруваат на различни лизгалишта и да доминираат со ривалите. Способностите за суперѕвезди на играта навистина ја менуваат играта, ги подобруваат атрибутите и способностите на ликовите за поимпресивно искуство.

TL;DR:

  • Откријте го врвот 8 способности на суперѕвезди во НХЛ 23
  • Научете како да го максимизирате потенцијалот на вашиот тим со правилна комбинација на способности
  • Отклучете експертски совети и увиди од искусниот новинар за игри, Џек Милер
  • НХЛ 23 е достапен на PlayStation 4 и 5, Xbox One и Xbox Series S и X
  • ИГН рецензентот го пофалува NHL 23 за неговиот фокус на градење тим и карактер, како и додавање на Superstar Abilities

🔥 8 најдобри способности на суперѕвезди во НХЛ 23

Отклучете го потенцијалот на вашиот тим и доминирајте на мразот со овие моќни способности на суперѕвезди:

1. Wheels

Wheels ја подобрува способноста на ликот да лизга со пакот, што го прави совршен за посложени игри и стилови на напад базирани на опсег. Најефективен е кога се користи од побрзи знаци.

2. Незапирлива сила

Оваа омилена способност на фановите го претвора ликот во товарен воз на мразот.Најдобро искористен од напаѓачите, Незапирливата сила им помага на ликовите да ги пробијат одбранбените линии и да ја задржат контролата на пакувањето.

3. Шнипе

Шнипе во голема мера ги подобрува вештините за стрелање со смирен пак. Кога се комбинира со еден од најдобрите тимови во играта, тоа гарантира добитна комбинација за напад.

4. Трукулентност

Трукулентноста значително ја подобрува способноста за удирање или проверка на ликот. Совршено е за агресивни играчи кои треба да покријат многу терен со еден лик.

Исто така види: Кодовите на Арсенал Roblox и како да ги користите

5. Исклучување

Една од најпотценетите одбранбени способности, Исклучувањето ја подобрува брзата одбрана на ликот. Тоа е од суштинско значење за спречување голови и зачувување на играта.

6. Испрати го

Испрати драматично ја подобрува способноста за долго додавање. Тој е особено ефикасен кога се комбинира со најдобрите центарци на играта, нудејќи ненадмината агилност на мразот.

7. Ефект на пеперутка

Ефект на пеперутка надополнува голмани во стилот на пеперутка, што ги прави поефикасни насекаде. Комбинирајте го со Post to Post за максимална ефикасност.

8. Contortionist

Contortionist ја подобрува способноста на играчот да прави Wild Saves, помагајќи му да ги запре најлудите и најмалку предвидливите удари. Тоа е спас за почетниците кои сакаат да ги подобрат одбранбените перформанси на нивниот тим.

Сега кога сте вооружени со овие инсајдерски совети, време е да се качите на мразот идоминираат во конкуренцијата. NHL 23 е достапен на PlayStation 4 и 5, Xbox One и Xbox Series S и X. Среќни игри!

Исто така види: Super Mario World: Nintendo Switch Controls

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.