Сирење лавиринт Roblox карта (Бегство од сирење)

 Сирење лавиринт Roblox карта (Бегство од сирење)

Edward Alvarado

Ако некогаш сте посакале да трчате низ лавиринт од сирење со џиновски пореметен стаорец кој ве брка, тогаш играта Roblox Cheese Escape е за вас! Тоа, рече, ова е лавиринт за да може понекогаш се фрустрираат и ве оставаат да посакувате мапа на Roblox лавиринт за сирење што ќе ви помогне да стигнете до каде што треба. Добрата вест е дека всушност постојат мапи таму ако навистина се мачите.

Подолу, ќе прочитате:

  • Резиграм на она што Cheese Escape е и зошто е толку забавна игра.
  • Како да се игра Cheese Escape
  • Како да се движите низ мапата на Roblox во лавиринтот сирење

Исто така, погледнете: Chipotle Roblox настан

Побегнете од стаорецот и украдете му го сирењето

Во Cheese Escape, вие и до седум други играчи трчате наоколу во лавиринтот направен од сирење, собирајќи клинови и клучеви од сирење што отклучуваат нови области. Има вкупно девет клинови сирење и четири клучеви што треба да ги соберете. Додека го правите ова, ќе ве брка џиновски стаорец на кој очигледно му се гади од сирење и сега копнее човечко месо. Соберете ги сите парчиња сирење без да бидете убиени од стаорецот за да ја победите играта, толку едноставно.

Користење на мапата

Постојат неколку мапи Roblox од лавиринт сирење за оваа игра. Поврзаното подолу го има дури и кодот за заклучената врата ако се борите со тоа. Едно нешто што треба да го имате на ум е дека оваа мапа ќе ја банализира играта и ќе исцица многу тензија одхорор аспект. Тоа, рече, ако навистина сакате да ја победите оваа игра со какви било средства, тогаш слободно користете ја во секој случај. Врската е подолу.

Исто така види: GPO кодови Roblox

Исто така види: Bedwars Roblox

Совети за бегство од сирење

Доколку не сакате да ја засирувате играта користејќи ја мапата, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да го победите легално:

  • Засилете го звукот – Стаорецот испушта звуци од чекорите додека се движи иако нема стапала. Зголемете го звукот за да можете да слушнете кога се приближува.
  • Користете други играчи – Да го натерате стаорецот да брка друг играч може да ви помогне безбедно да стигнете каде што треба.
  • Приоритетни клучеви – Ако имате избор помеѓу фаќање клуч и грабнување сирење, земете го клучот бидејќи тие отвораат нови области.
  • Користете скали – Има скали во оваа игра, но тие не изгледаат многу како скали. Тие повеќе личат на метални греди на кои можете да се качите.
  • Користете ги дупките мудро – Има дупки што можете да ги користите за брзо спуштање на ниво доколку е потребно. Погрижете се да знаете што правите бидејќи враќањето назад можеби не е лесно. Исто така, обидете се да не паднете директно врз стаорецот и да не бидете убиени.

Треба да проверите и: Chipotle maze Roblox

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.