Промо кодови за симулатор на диносаурус Roblox

 Промо кодови за симулатор на диносаурус Roblox

Edward Alvarado

Симулаторот на диносаурусите е уникатна игра која им овозможува на играчите да ја искусат возбудата од животот во свет во кој владеат фантастични ѕверови од различна возраст. Оваа игра се одвива во свет пред да постојат современите човечки погодности и играчите мора да се прилагодат и да преживеат во оваа сурова средина. Играчите имаат можност да играат како еден од многуте диносауруси, дури и такви што никогаш не постоеле. Целта на играта е да се движите низ огромниот, отворен свет во потрага по храна и ресурси за да преживеете, сето тоа додека се борите за доминација на врвот на синџирот на исхрана.

Играта нуди уникатно искуство во споредба со другите Roblox симулаторски игри. Наместо да го смирите вашиот пат кон купување надградби, Симулаторот на диносаурусите им дозволува на играчите навистина да дејствуваат како еден од чудовишните ѕверови. Ова им дава можност на играчите да искусат како било да се живее во претходните времиња, со сите свои предизвици и авантури. Светот на играта е исполнет со различни средини, од бујни џунгли до сурови пустини, и играчите мора да се движат низ овие средини за да најдат храна и ресурси.

Во оваа статија, ќе откријте:

 • Активен симулатор на диносаурус Роблокс промо-шифри
 • Како да ги откупите промотивните кодови на Dinosaur Simulator Roblox

Ако ви се допаѓа ова напис, проверете: Кодови за деловни легенди Roblox

Исто така види: Monster Hunter Rise: Најдобрите надградби на двојни сечила до целта на дрвото

Активен симулатор на диносауруси промо Robloxкодови

Шифрите наведени подолу овозможуваат пристап до ексклузивни диносауруси кои не можат да се добијат на други начини. Секој диносаурус во играта има единствена основна статистика, а некои кодови може да ви дадат предност пред другите играчи со тоа што ќе го направат вашиот диносаурус побрз или посилен од самиот почеток. Без разлика дали ги користите за конкурентна предност или само за забава, овие шифри сигурно ќе ги направат другите играчи љубоморни.

 • 060398 – Користете го овој код за Dodo
 • АМЕРИКА – Користете го овој код за американски орел Балаур
 • Пијалак – Користете го овој код за испорака на пица Mapusaurus
 • Pokemantrainer – Користете го овој код за Wyvern
 • JELLYDONUT200M – Користете го овој код за Jelly Joy Concavenator
 • CAMBRIANEXPLOSION – Користете го овој код за a Anomalocaris Onchopristis
 • RockMuncher – Користете го овој код за Terranotus Plateosaurus
 • 060515 – Користете го овој код за Ornithomimus
 • 115454 – Користете ја оваа шифра за пилешко саурус
 • 092316 – Користете ја оваа шифра за електричен птеранодон
 • Изгорен бурито – Користете го овој код за Yutashu

Можеби ви се допаѓа: Кодови за симулатор за јадење Roblox

Како да ги откупите промотивните кодови на Dinosaur Simulator

Откупувањето на кодовите во Dinosaur Simulator е лесно!

 • Започнете ја играта и кликнете на копчето „Промо кодови“.
 • Следно, внесете код од списокот во полето за текст следно на иконата на Твитер.
 • Конечно,притиснете „Поднеси“ за да ја добиете вашата награда!

Како заклучок, Диносаурус симулатор е возбудлива игра која им овозможува на играчите да го искусат животот на фантастични ѕверови од различна возраст. Со својата уникатна игра, разновидни средини и ексклузивни кодови, играчите сигурно ќе уживаат во нивното патување до врвот на синџирот на исхрана во овој непростлив свет. Без разлика дали барате нов предизвик или само сакате да го искусите животот во претходните векови, Диносаурскиот симулатор е играта за вас.

Исто така, проверете: Ballista Roblox кодови

Исто така види: Што е Roblox ID за ABCDEFU на Gayle?

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.