НБА 2K22: Најдобри значки за стрелците со 3 поени

 НБА 2K22: Најдобри значки за стрелците со 3 поени

Edward Alvarado

Во последниве години, стана јасно дека ако играчите сакаат да ги продолжат своите НБА кариери што е можно подолго, ќе треба да се потпрат главно на шутирањето.

Кариерата на Коби Брајант беше доволно продолжена за да ги освои последните две шампионски титули кога почна да учи како да шутира повеќе од режа. Оттогаш, Стивен Кари уште повеќе ја револуционизира играта благодарение на неговата неверојатна вештина во шутерството, станувајќи двапати МВП во процесот.

Поентата овде е дека ако сакате да постигнувате голови во групи и со минимален напор , најдобрите значки за стрелците со 3 точки се вистинскиот пат.

Кои се најдобрите значки за стрелците со 3 точки во 2K22?

Иако е полесно да се постигнувајте 3 поени во НБА 2К22 отколку во минатогодишното издание, сè уште не е сигурен удар како во 2К14. Како резултат на тоа, ќе ви требаат сите потребни дополнителни анимации за да го олесните тоа.

Значи, кои се најдобрите значки за стрелач со 3 точки во 2K22? Еве ги:

1. Deadeye

Класичната значка Deadeye сè уште е најважна за шутер од 3 поени. Ги пробива мета-мета на бранителите, па затоа најдобро е да го поставите на ниво на Куќата на славните.

2. Снајперист

Значката Снајпер е најдобрата комбинација со „Мртвото око“ бидејќи ви помага да темпирате вашите изданија подобро. Како резултат на тоа, ќе ви треба и на ниво на Куќата на славните, за да ги зголемите вашите шанси да бидете таа Зелена машина.за кои ќе зборуваме подоцна.

3. Блиндери

Лоши вести – мета од одбранбените играчи исто така функционираат за оние кои го бркаат отворениот шутер. Добри вести - ја имате значката Blinders за да помогнете да се игнорираат. Шампионатските состави на Голден Стејт Вориорс живееја од овие повеќе од која било друга значка за стрелање, па подобро е да ја имате оваа и на ниво на Куќата на славните.

4. Готвач

Откако сте загревање, сакате да бидете сигурни дека можете да погодите истрел од каде било надвор од лакот. За тоа ќе ви треба значка Шеф. Доволна е златна, но ако можеш да одиш повисоко, зошто да не?

5. Безограничена точка нагоре

Ќе треба да ја искомбинираш значката „Limitless Spot Up“ со значката „Готвач“ затоа што Ќе сакам што е можно поголем опсег. Доволна е златна значка за да се додаде во тој опсег на стоечки 3 поени.

6. Catch and Shoot

Значката Catch and Shoot ни е корисна секогаш кога ќе повикате додавања со двојно- до соиграч. Златната значка е доволно добра за да ви даде пристојна анимација за брзо објавување, но значката на Куќата на славните ќе ви послужи уште подобро.

7. Тешки снимки

Оваа е повеќе од безбедносна значка, која ви помага да постигнете добри удари од дриблинг дури и при скок-шутеви. Ќе сакате да го имате и ова на ниво на злато.

8. Green Machine

Ова е значката што ја спомнавме претходно и е она што ќе ви треба откако ќе се загреете бидејќи го зголемува бонусот даден за последователни одличниизданија. Погрижете се да имате златна значка за оваа.

9. Set Shooter

Иако бранителите во мета 2K брзо ги следат противниците низ подот, никогаш не знаете кога Set Shooter значката ќе ни се најде. Златна е доволна за да ја завршите работата доколку имате можност да ги поставите нозете пред да шутирате.

10. Застанете и поп

Шутирањето од дриблинг е нешто што можете да го исклучите екраните на соиграчите или, ако сте доволно смели, среде брза пауза. Со оглед на тоа што има ризици поврзани со овој тип на шут, зошто да не го имате овој во Куќата на славните и да ја подобрите вашата способност да извлечете тројка?

Што да очекувате кога користите значки за 3 - Стрелци со поени во НБА 2К22

Само затоа што ги имате овие значки за шутирање, не значи дека никогаш повеќе нема да пропуштите 3 поени во текот на целиот свој живот во НБА 2К. Сè уште има технички аспекти што треба да ги заковате, особено имајќи ги предвид одбранбените мета.

Она што значките за шутирање можат да го направат за вашата игра од 3 поени, сепак, е да ги зголемат вашите шанси за реализација. Имајќи го кажано тоа, дури и со сите значки погоре, најдобриот начин да се закова 3 поени е да се направи отворена.

Значките се бескорисни без вежбање, затоа погрижете се да работите на вашиот удар тајмингот, бидејќи потпирањето само на значките може да резултира со неефикасно фотографирање.

Ако баратедобро место за почеток, најдобро е прво да се обидете да бидете Green Machine на 2K22.

Ги барате најдобрите значки 2K22?

NBA 2K23: Best Point Guards ( PG)

NBA 2K22: Најдобри значки за играње за зајакнување на вашата игра

NBA 2K22: Најдобри одбранбени значки за зајакнување на вашата игра

NBA 2K22: Најдобри значки за завршување за зајакнување на вашата игра

NBA 2K22: Најдобри значки за шутирање за зајакнување на вашата игра

NBA 2K22: Најдобри значки за Slasher

NBA 2K22: Најдобри значки за Paint Beast

NBA 2K23: Најдобри моќни напаѓачи (PF)

Барате најдобри изданија?

NBA 2K22: Најдобар Поинт гард (PG) Изградби и совети

NBA 2K22: Најдобри градби и совети за мал напаѓач (SF)

NBA 2K22: Најдобри градби и совети за пауерфорд (PF)

NBA 2K22: Најдобри градби и совети во центарот (C)

NBA 2K22: Најдобар шутинг гард (SG) Изградби и совети

Ги барате најдобрите тимови?

NBA 2K22: Најдобри тимови за (PF ) Power Forward

NBA 2K22: Најдобри тимови за (PG) Point Guard

Исто така види: Премин на животни: Најдобри QR кодови и кодови за облеката, украсите и другите дизајни на Легендата за Zelda

NBA 2K23: Најдобри тимови за играње како шутинг гард (SG) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како центар (C) во мојата кариера

NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како мал напаѓач (SF) во мојата кариера

Барате повеќе NBA 2K22 водичи?

NBA 2K22 Sliders Објаснети: Водич за реално искуство

Исто така види: Смешни Roblox ID кодови: сеопфатен водич

NBA 2K22: Лесни методи за брзо заработка VC

NBA 2K22: Најдобри 3 -Шутери со поени во играта

NBA 2K22: НајдоброDunkers во играта

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.