Кој е најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5?

 Кој е најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5?

Edward Alvarado

GTA е за брзи автомобили и брзо живеење, но гејмерите сакаат да знаат кој е најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5? Има многу тјунери од кои можете да изберете, но на крајот на крајот постои само еден кој е апсолутно најбрз. Кој е најбрзиот автомобил со тјунер и што го издвојува од останатите?

Што е автомобил тјунер во GTA 5?

Автомобилите со тјунер се произведуваат во огромни количини, така што е потребно време за да откриете во кои ќе се заљубите. Сепак, компромисот е што тие генерално имаат помалку од 300 КС .

1) Jester RR

Досега сте имале Dinka Jester? Ова ги остава гејмерите без здив како лифтбек купе со три врати и дел од ажурирањата на Лос Сантос. Петтата генерација на Toyota Supra ја оживеа оваа, оставајќи впечаток со мотор со две камери со високи перформанси . Ова завршува со 125 mph и може да се купи со почеток од 1.970.000 долари како најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5.

2) Comet S2

Pfister Comet S2 е импресивна и има две врати . Дизајнот е преземен од бестрашното Porsche 911. Ова исто така има рамен 6 мотор и менувач со 7 брзини. Доаѓајќи на второто место, има ѕвездено забрзување и го достигнува врвот со 123 mph. Comet S2 започнува од 1.878.000 долари па нагоре, втор во поставата за најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5.

3) Growler

Режачот едноставно не е пиво што можете брзо да го земете, но тоа го правиго добие своето име од Growler во GTA. Pfister Growler ги прави првите три автомобили и е изведен според секогаш популарниот Porsche 718 Cayman . Како функционира? Растечката има рамен 6 мотор, но има и 7-степен менувач со заден мотор и погон на задните тркала. Дополнително со брзина од скоро 122 милји на час, може брзо да сопира, што го прави импресивен автомобил за квичење. Цената започнува од 1.627.000 долари па нагоре.

4) Karin Calico GTF

Еден од најдобрите тјунери во поставата е Karin Calico GTF. Ова е уште еден лифтбек и доаѓа од ажурирањето на секси тјунерите. Се сеќавате на Toyota Celica? Калико е речиси близнак. Со вграден 6 мотор и 5-брзински со AWD, овој автомобил е сигурен облог меѓу омилените кога станува збор за еден од најбрзите тјунерски автомобили во GTA. Оваа цена се движи од $1,9995,000 па нагоре .

5) Futo GTX

Почетокот на листата за најбрзиот тјунер автомобил во GTA 5 е Футо GTX. Иако овој конкретен модел е купе со само три врати, тој се најде на листата. Ова возило е базирано на стариот Toyota Sprinter Trueno liftback . Овој автомобил беше популарен во своето време кога првпат излезе помеѓу 1983-1987 година.

Прочитајте исто така: Кои се најдобрите автомобили GTA 5?

Автомобилот работи на четири цилиндри, но исто така има диференцијал за лизгање и има четири тела за гас. Futo GTX доаѓа со голема брзина од речиси120 милји на час. Овој брз автомобил е импресивен за таков компактен автомобил , а неговата цена е исто така импресивна. Цената е 1.590.000 долари, што е повеќе од 1.192.500 долари.

Исто така види: Сите шифри за одбрана на кулата на ѕвездите: ај или не?

Погледнете го ова парче на најбрзиот автомобил во GTA 5 онлајн.

Исто така види: Pokémon Sword and Shield: Crown Tundra Pokédex Совети и награди за завршување

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.