Cila është makina akorduese më e shpejtë në GTA 5?

 Cila është makina akorduese më e shpejtë në GTA 5?

Edward Alvarado

GTA ka të bëjë me makinat e shpejta dhe jetesën e shpejtë, por lojtarët duan të dinë se cila është makina akorduese më e shpejtë në GTA 5? Ka shumë makina akorduese për të zgjedhur, por në fund të fundit ka vetëm një që është absolutisht më e shpejta. Cila është makina akorduese më e shpejtë dhe çfarë e dallon atë nga pjesa tjetër?

Çfarë është një Tuner Car në GTA 5?

Makinat akorduese prodhohen në sasi masive, kështu që duhet kohë për të kuptuar se me cilat prej tyre do të bini në dashuri. Megjithatë, këmbimi është se ata në përgjithësi kanë më pak se 300 kf .

Shiko gjithashtu: Zhbllokoni Fuqinë e Runes: Si të Deshifroni Runet në God of War Ragnarök

1) Jester RR

A keni pasur ndonjëherë Dinka Jester? Kjo i lë lojtarët pa frymë si një kupe me tre dyer dhe pjesë e përditësimeve të Los Santos. Gjenerata e pestë Toyota Supra e solli këtë në jetë, duke lënë përshtypje me një motor me dy kamerë me performancë të lartë . Kjo arrin në 125 mph dhe mund të blihet duke filluar nga 1,970,000 dollarë si makina akorduese më e shpejtë në GTA 5.

2) Comet S2

Pfister Comet S2 është mbresëlënëse dhe është me dy dyer . Dizajni është marrë nga Porsche 911 i patrembur. Kjo gjithashtu ka një motor të sheshtë 6 dhe një kuti marshi me 7 shpejtësi. Duke ardhur në vendin e dytë, ai ka përshpejtim yjor dhe arrin në 123 mph. Comet S2 fillon nga 1,878,000 dollarë e lart, i dyti në linjën për makinën më të shpejtë të akordimit në GTA 5.

3) Growler

Një kullotë nuk është thjesht një birrë që mund ta kapësh shpejt, por e bënmori emrin nga Growler në GTA. Pfister Growler bën tre makinat më të mira dhe është modeluar sipas modelit gjithnjë e më të njohur Porsche 718 Cayman . Si funksionon? Gruaja ka një motor të sheshtë me 6, por gjithashtu përmban një kuti ingranazhi me 7 shpejtësi me një motor të pasmë dhe ngasje me rrota të pasme. Duke dalë me një shpejtësi prej afro 122 mph, ai gjithashtu mund të frenojë shpejt, duke e bërë atë një makinë mbresëlënëse për t'u bërtitur. Etiketa e çmimit fillon nga 1,627,000 dollarë e lart.

4) Karin Calico GTF

Një nga sintonizuesit më të mirë në linjë është Karin Calico GTF. Ky është një tjetër liftback dhe vjen nga përditësimi i akorduesve seksi. Ju kujtohet Toyota Celica? Calico është pothuajse një binjak. Me një motor 6 inline dhe një 5-shpejtësi me AWD, kjo makinë është një bast i sigurt midis të preferuarave kur bëhet fjalë për të qenë një nga makinat akorduese më të shpejta në GTA. Ky çmim varion nga 1,9995,000 dollarë e lart .

5) Futo GTX

Fillimi i listës për makinën akordues më të shpejtë në GTA 5 është Futo GTX. Ndërsa ky model i veçantë është një coupe me vetëm tre dyer, ai bën listën. Ky automjet bazohet në liftback Toyota Sprinter Trueno i vjetër . Kjo makinë ishte e njohur gjatë kohës së saj kur doli për herë të parë midis viteve 1983-1987.

Lexo gjithashtu: Cilat janë makinat më të mira GTA 5?

Shiko gjithashtu: GTA 5 Yacht: Një shtesë luksoze në lojën tuaj në internet

Makina funksionon me katër cilindra, por gjithashtu ka një diferencial rrëshqitës dhe ka katër trupa mbytës. Futo GTX vjen me një shpejtësi të lartë gati120 mph. Kjo makinë e shpejtë është mbresëlënëse për një makinë të tillë kompakte dhe çmimi i saj është gjithashtu mbresëlënës. Çmimi vjen në 1,590,000 dollarë, nga 1,192,500 dollarë.

Shikoni këtë pjesë në makinën më të shpejtë në GTA 5 në internet.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.