ФИФА 21 Wonderkids: Најдобри млади мексикански играчи за најавување во режим на кариера

 ФИФА 21 Wonderkids: Најдобри млади мексикански играчи за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Четврт-финалето е најдоброто што го постигнала мексиканската репрезентација на Светското првенство, а последниот подвиг го постигна во 1986 година. Нивниот успех поблиску до дома беше позабележителен, освојувајќи го Златниот куп на КОНКАКАФ 11 пати.

Како што се Хуго Санчез, Рафаел Маркез, Хорхе Кампос, Куахтемок Бланко и Хорасио Казарин го водеа патот за Мексико во минатото. Нивното наследство ги инспирираше идните генерации кои сакаат да ги следат нивните стапки.

Во оваа статија, ќе ги разгледаме најдобрите мексикански чуда што треба да потпишат за вашиот режим на кариера на ФИФА 21. Некои од играчите можеби се поподготвени од другите во однос на нивниот моментален рејтинг, но сите играчи можат да обезбедат вредност за вашиот тим понатаму.

Избор на најдобрите мексикански чуда од ФИФА 21

За да се квалификувате за оваа листа на FIFA 21 wonderkids, играчите мора да бидат идентификувани како Мексиканци во играта. Понатаму, сите играчи треба да бидат на возраст од 21 година или помлади и да имаат минимален потенцијален рејтинг од 80. Бидејќи потенцијалот е клучната метрика, сите играчи овде се рангирани според нивниот рејтинг ПОТ.

Хозе Хуан Масиас (75 OVR – 84 POT)

Тим: Гвадалахара

Најдобра позиција: ST

Возраст: 20

Исто така види: Сите кодови за Boku no Roblox

Севкупно/потенцијал: 75 OVR / 84 POT

Вредност: £ 11 милиони

Слабо стапало: со три ѕвезди

Најдобри атрибути: 80 позиционирање, 77 завршница, 76 реакции

Macías дипломиралод младинската академија на Гвадалахара по позајмицата во Леон во јануари 2019 година, и имаше влијание откако пристигна во првиот тим. Сега 21-годишниот играч веќе играше за Мексико пет пати и постигна четири гола, вклучително и погодок против Бермуда. 40 натпревари во една сезона, со што му го заслужи местото во првиот тим на Гвадалахара. Досега во Лига МХ Клаусура во 2021 година, Масијас има постигнато шест гола на 12 натпревари. Мексиканскиот чудесен човек е природен стрелец со импресивен рекорд на постигнување на толку млада возраст.

Малку играчи од 21 година имаат лидерска особина, но тоа е она што Масијас го носи во ФИФА 21. Со 75 OVR рејтинг и рејтинг од 84 POT, тој има способност да има влијание на краток рок и да стане клучен играч во иднина. Неговото 80 позиционирање, 77 завршување и 76 реакции се неговите најдобри оценки од почетокот на ФИФА 21. Сепак, со простор за раст, очекувате сите три оценки да бидат во средината на 80-тите наскоро.

Алехандро Гомез (63 OVR – 83 POT)

Тим: Boavista FC (позајмен во Atlas)

Најдобра позиција: LB, CB

Возраст: 18

Севкупно/Потенцијал: 63 OVR / 83 POT

Вредност: 1,1 милиони фунти

Слабо стапало: три ѕвезди

Најдобри атрибути: 69 издржливост, 67 брзина на спринт, 66 забрзување

Алехандро Гомез се пресели од родното Мексиково Португалија за да игра за Боависта минатото лето, префрлајќи се од Атлас Гвадалахара на позајмица. Младиот дефанзивец одигра помалку од неколку натпревари во Лига НОС оваа сезона, но на 19-годишна возраст, тој сè уште добива драгоцено искуство во врвната европска дивизија. -23 тим оваа сезона, како и за првиот тим на Мексико, иако тој допрва треба да излезе од клупата за Ел Три .

И покрај тоа што првенствено е наведен како лев бек во ФИФА 21, Гомез оваа сезона играше само како среден бек. Со 63 OVR, тој сигурно е еден за иднината, но тоа трпение ќе се исплати бидејќи има потенцијален рејтинг од 83.

Наведен на 6'0'' и со 66 забрзување и 67 брзина на спринт, позиција промената во среден бек може да биде од корист за неговиот развој во сигурен играч.

Јохан Васкез (71 OVR – 83 POT)

Тим: UNAM Pumas

Најдобра позиција: CB, LB

Возраст: 21

Севкупно /Потенцијал: 71 OVR / 83 POT

Вредност: 3,9 милиони фунти

Слаба нога: две ѕвезди

Најдобро Атрибути: 76 прецизност на насловот, 75 сила, 75 справување со стоење

Јохан Васкез има 21 година, што го прави еден од постарите играчи на оваа листа. Откако се мачеше да игра постојано во Монтереј, Васкез се пресели во УНАМ Пумас во јануари 2020 година, каде што редовно играше оттогаш. Пред промената, тој дебитираше занационалниот тим, играјќи 27 минути против Тринидад и Тобаго во 2019 година.

Играјќи претежно како среден бек во текот на неговата кариера, Васкез покажа дека може да игра и како лев бек доколку е потребно. Откако настапи на сите 17 натпревари во Liga MAX Apertura за УНАМ во 2020 година, тој беше клучен дел од тимот кој загуби само еднаш цела сезона.

Најдобрите оценки на Васкез во ФИФА 21 се клучни за неговата позиција како централен бек. Тој има 75 сила, 76 прецизност на ударот и 75 справување со стоење. Со забрзување од 61 и брзина на спринт од 68, тој можеби е подобро прилагоден за играње центар, наместо лев бек во секој случај. Неговиот вкупен рејтинг од 71 и потенцијален рејтинг 83 го прават употреблива опција на краток рок за голем број тимови.

Сантијаго Гименез (66 OVR – 83 POT)

Тим: Круз Азул

Најдобра позиција: ST, CF, CAM

Возраст: 19

Севкупно/потенцијал: 66 OVR / 83 POT

Вредност: 2 милиони фунти

Слаба нога: со три ѕвезди

Најдобри атрибути : 79 Сила, 74 пенали, 73 прецизност на главите

По завршувањето на младинската академија на Круз Азул и потпишувањето за првиот тим во 2019 година, Сантијаго Хименез се наметнува во со повеќе од двојно повеќе настапи оваа сезона од минатата сезона.

Домашната форма на Гименез флуктуира досега оваа сезона. Во Лига МХ Апертура, тој постигна четири гола на 15 натпревари. Од друга страна, во времето на пишувањето, тојдопрва треба да постигне гол низ десет натпревари во Liga MX Clausura.

Силата е најдобриот атрибут на Гименез на ФИФА 21 со оцена 79. Тој исто така изведе 74 пенали, 73 прецизност со глава и 72 забрзување. Стоејќи висок 6,0 инчи, тој не е вашата вообичаена цел, но може да обезбеди излив на темпо и закана од воздухот. Неговиот вкупен рејтинг 66 е поддржан со 83 потенцијален вкупен рејтинг.

Диего Лаинез (72 OVR – 83 POT)

Тим: Реал Бетис

Најдобра позиција: RM, CM, CAM

Возраст: 20

Севкупно/потенцијал: 72 OVR / 83 POT

Вредност: 4,6 милиони фунти

Слаба нога: три ѕвезди

Најдобри атрибути: 91 рамнотежа, 87 агилност, 86 забрзување

Реал Бетис плати 12,6 милиони фунти за младиот играч од Америка, Диего Лаинез во 2019 година. Сепак, мексиканскиот младинец се мачеше откако се пресели во тимот од Ла Лига. Низ 53 натпревари за Лос Вердибланкос , Лаинез постигна само два гола и пет асистенции додека играше преку првата линија.

Лаинез го имаше своето интернационално деби за Мексико во 2018 година, играјќи 24 минути во Пораз од Уругвај со 4-1. Оттогаш, тој играше во осум последователни натпревари, постигнувајќи еден гол. Неговата единствена цел досега беше нерешено против Алжир во 2020 година.

Мексиканскиот чудесен човек може да се пофали со 91 рамнотежа, 87 агилност и 86 забрзување. Стоењето на 5'6'' му овозможува да го промени правецот и да се движи низ теренот многу брзо.

Неговиот 80 дриблинг, 74смиреноста и 73 контрола на топката создаваат силна основа за 20-годишниот крилен напаѓач со рејтинг од 83 POT. Сепак, тој ја носи карактеристиката Склона кон повреди, која може да ги загрижи идните сопственици на ФИФА 21.

Сите најдобри мексикански чуда во ФИФА 21

Табелата подолу ги прикажува сите најдобри мексикански чуда до Пријавете се на режимот на кариера во ФИФА 21. Тие се подредени според нивниот потенцијален целокупен рејтинг.

Име Тим Возраст Севкупно Потенцијал Позиција
Хозе Хуан Масиас Гвадалахара 20 75 84 ST
Алехандро Гомез Боависта ФК 18 63 83 LB, CB
Јохан Васкез UNAM Pumas 21 71 83 CB, LB
Сантијаго Хименез Круз Азул 19 66 83 ST, CF, CAM
Диего Лаинез Реал Бетис 20 72 83 RM, CM, CAM
Роберто Алварадо Круз Азул 21 76 83 LM, RM, CAM
Eugenio Pizzuto LOSC Lille 18 59 82 CDM, CM
Марсел Руиз Клуб Тихуана 19 72 82 CM
César Huerta Гвадалахара 19 66 81 ST, LM,LW
Сантијаго Муњоз Сантос Лагуна 17 63 81 ST, CF
Gerardo Arteaga KRC Genk 21 74 81 LB, LWB, LM
Карлос Гутиерез UNAM Pumas 21 68 80 RM, LM
Џереми Маркез Клубски атлас 20 65 80 CDM, CM
Виктор Гузман Клуб Тихуана 18 64 80 CB
Ерик Лира UNAM Pumas 20 66 80 CM

Со играчите порамнети на неколку позиции и групи вештини, кои играчи ќе ги изберете за да го подобрите вашиот тим во режим на кариера?

Исто така види: Атапол Роблокс

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.