Zgjerimi i rrethit tuaj shoqëror: Një udhëzues hap pas hapi se si të shtoni miq në Roblox në Xbox

 Zgjerimi i rrethit tuaj shoqëror: Një udhëzues hap pas hapi se si të shtoni miq në Roblox në Xbox

Edward Alvarado

A keni menduar ndonjëherë se si të shtoni miq në Roblox në Xbox për një përvojë të përmirësuar të lojërave? Roblox është një platformë e lojërave online me vlerësim më të lartë që ofron një mundësi fantastike për lojtarët që të ndërveprojnë, bisedojnë dhe miqësohen me lojtarë nga e gjithë bota.

Versioni i Roblox Xbox e çon argëtimin në një nivel krejtësisht të ri me grafikë të përmirësuar, një pamje më të gjerë dhe një pajisje të jashtëzakonshme të konsolës së kontrollit të lojërave.

Më poshtë, do të lexoni:

 • Si të shtoni miq në Roblox në Xbox duke përdorur emrin e përdoruesit dhe etiketën e lojës
 • Si të shtoni miq direkt brenda një loje

Si të shtoni miq në Roblox në Xbox

Për t'u lidhur me miqtë në Roblox Xbox, ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 • Hapi 1: Hapni faqen e internetit të Roblox në Microsoft Edge.
 • Hapi 2: Hyni në llogarinë Roblox.
 • Hapi 3: Hapni profilin e Roblox për të dërguar ftesa miqsh.
 • Hapi 4: Krijo një profil dhe regjistrohu.
 • Hapi 5: Shkruani emrin e përdoruesit të mikut tuaj në shiritin e kërkimit.
 • Hapi 6: Merrni shumë sugjerime të reja ndërsa shkruani emrin.
 • Hapi 7: Zgjidhni "In People".
 • Hapi 8: Shikoni listën e njerëzve në rezultatet e kërkimit.
 • Hapi 9: Klikoni butonin "Shto shok" në llogarinë e mikut tuaj.
 • Hapi 10: Pasi të pranojnë kërkesën për miqësi, ata do t'i bashkohen listës së miqve tuaj. Tani mund të luani me ta sa herë që janë online.

Shtimi i miqveduke përdorur etiketën e lojtarëve në Roblox Xbox

Etiketa e lojës është një mënyrë tjetër për të shtuar miq në Roblox Xbox. Ja se si:

Shiko gjithashtu: Ninjala: Ron
 • Hapi 1: Shtypni butonin XBOX në kontrollues për të hyrë në "Udhëzuesin XBOX".
 • Hapi 2: Klikoni "Njerëzit" dhe më pas "Gjeni dikë".
 • Hapi 3: Futni detajet e etiketës së lojës në seksionin "Kërkimi".
 • Hapi 4: Sigurohuni që drejtshkrimi dhe formatimi i Etiketës së Lojërave janë të sakta.
 • Hapi 5: Shtypni butonin "A" për të zgjedhur profilin për të shtuar.
 • Hapi 6: Zgjidhni "shtoni një mik" për të shtuar llogarinë XBOX të personit në llogarinë tuaj.
 • Hapi 7: Lojtari tjetër duhet t'ju shtojë, ose do të shfaqet si ndjekës.
 • Hapi 8: Pasi lojtari të pranojë, ata do të renditen në listën e miqve tuaj.
 • Hapi 9: Për të ndarë emrin tuaj të vërtetë me miqtë, klikoni në "Mik ose i preferuar" dhe zgjidhni "Ndaj emrin tim të vërtetë" për ta bërë më të lehtë për ta që t'ju identifikojnë.
 • Hapi 10: Nëse lojtari tjetër pranon, ju mund të luani të gjitha lojërat Roblox së bashku. Shtypni butonin "A" në tastierë për të zgjedhur profilin për të shtuar.

Si të shtoni miq në Roblox Xbox cross-platform

Ja se si mund të shtoni miq direkt brenda një loje në Roblox Xbox:

 • Lojërat e njohura si Adopt Me lejojnë lojtarët të shtojnë miq menjëherë brenda lojës. Të dy lojtarët duhet të jenë në të njëjtin server për të shtuar miq direkt. Lojtari i Xbox duhet të bashkohet fillimisht me serverin, i ndjekur nga lojtari tjetër. Duke u bashkuar me lojënrrit njëkohësisht shanset për të hyrë në të njëjtin server.
 • Për të shtuar dikë në listën e miqve tuaj gjatë lojës, rri pezull mbi luajtës dhe shtyp butonin e djathtë ose këmbëzën e djathtë. Klikoni në butonin Shto Player në menunë e listuar për të dërguar një kërkesë.
 • Skeda Lojtarët shfaq të gjithë lojtarët që luajnë aktualisht lojën. Klikoni në çdo lojtar dhe zgjidhni opsionin "Shto mik". Pasi lojtari tjetër të pranojë kërkesën tuaj, ata do të shtohen në listën tuaj të miqve.

Lexo gjithashtu: Lëshoni dizajnerin tuaj të brendshëm: Si t'i bëni pantallonat në Roblox dhe të dalloni!

Shiko gjithashtu: Zotëroni akullin në NHL 23: Zhbllokimi i 8 aftësive më të mira të superyjeve

Përfundim

Një nga faktorët kryesorë që kontribuon në popullaritetin e jashtëzakonshëm të Roblox është përputhshmëria e tij ndër-platformë . Loja u bën thirrje njerëzve të të gjitha grupmoshave dhe ofron një mundësi për lojtarët që të lidhen me individë në mbarë botën që ndajnë një interes të përbashkët. Kjo lidhje shtrihet në të gjitha platformat në të cilat mund të luhet Roblox.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.