Si të përdorni Media Player në GTA 5

 Si të përdorni Media Player në GTA 5

Edward Alvarado

Dëgjimi i bllokimeve të reja ose riprodhimet e veta të GTA mund të përmirësojë përvojën e lojës si asgjë. Nëse ju pëlqen të luani me rap, rock, pop, EDM ose ndonjë zhanër tjetër, ju keni mundësinë të luani muzikën tuaj në GTA 5 .

Shiko gjithashtu: Pokémon Mystery Dungeon DX: Udhëzues i plotë i Shtëpisë së Misterit, Gjetja e Riolut

Më poshtë, do të lexoni:

  • Një përmbledhje e luajtësit të mediave në GTA 5
  • Si të konfiguroni luajtësin e mediave në GTA 5
  • Si të përdorni luajtësin medial në GTA 5
  • Këshilla se si të përdorni luajtësin medial në GTA 5

media player në GTA 5 i lejon përdoruesit të dëgjojnë muzikën e tyre pa pasur nevojë të ndalojnë lojën. Çdo sistem lojërash, nga Xbox dhe PlayStation në PC dhe alternativa të tjera, e mbështet këtë funksion.

Shiko gjithashtu: Si të shesësh pronë në GTA 5 në internet

Konfigurimi i luajtësit të mediave

Lojtarët mund të nisin luajtësin e mediave të lojës duke zgjedhur "Audio" nga menyja e lojës. Lojtarët mund të shtojnë muzikën e tyre në luajtësin e mediave në këtë pikë duke zgjedhur opsionin "Shto audio" dhe më pas duke zgjedhur skedarët e nevojshëm muzikorë nga pajisja e tyre. Riprodhuesi i mediave mbështet disa lloje skedarësh muzikorë, të tillë si MP3 dhe WAV.

Mund të aksesohet luajtësi i medias në të njëjtën mënyrë në konsolat Xbox dhe PlayStation duke shtypur një buton të dedikuar në kontrollues (p.sh., butoni "Opsionet" në PlayStation). Versioni për PC i lojës përfshin një media player të integruar që mund të aksesohet përmes rrjetit kryesormenyja ose çelësat e dedikuar të medias.

Si të përdorni luajtësin e mediave në GTA 5 gjatë lojës

Lojtarët në Grand Theft Auto V mund të përdorin kontrollet e luajtësit të mediave për të luajtur , ndaloni, kapërceni dhe modifikoni volumin e kolonës zanore GTA. Butonat e kontrolluesit në konzolat Xbox dhe PS ofrojnë këto funksione. Luajtja në një kompjuter personal i lejon lojtarët të përdorin si tastet mediatike të tastierës ashtu edhe kontrollet aktuale të lojës.

Në varësi të sistemit tuaj të lojërave, luajtësi i medias mund të mos jetë në gjendje të luajë skedarë të caktuar muzikorë . Nëse një format skedari (si FLAC) nuk mbështetet nga një Xbox ose PlayStation, por nga një PC, nuk do të mund ta luani atë në ato tastierë.

Shiko gjithashtu: Praktika: A ia vlen GTA 5 PS5?

Këshilla dhe truke për përdorimin e medias luajtësi

Muzika mund t'i shtohet luajtësit të mediave nga një shumëllojshmëri burimesh, duke përfshirë bibliotekën lokale të pajisjes ose shkarkimet në internet. Spotify dhe Apple Music janë dy nga shërbimet më të njohura të transmetimit dhe shkarkimit të muzikës në internet.

Mund të përfitoni sa më shumë nga media playeri i GTA 5 duke renditur koleksionin tuaj muzikor në lista dëgjimi bazuar në zhanrin, emocionet ose aktivitet (p.sh., muzikë me ritëm të shpejtë për vozitje, muzikë të relaksuar për të eksploruar botën e lojës). Për të personalizuar më tej përvojën e tyre të lojërave, lojtarët mund të provojnë një shumëllojshmëri të gjerë të zhanreve muzikore.

Përfundim

Për ta përmbledhur, Media player i GTA 5 është një mjet i dobishëm që u jep lojtarëve kontroll mbi in-audio loje. Lojtarët mund të dëgjojnë muzikën e tyre ndërsa luajnë lojën duke konfiguruar luajtësin e mediave dhe duke ngarkuar këngët e tyre.

Shikoni këtë artikull se si të regjistroheni si CEO në GTA 5.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.