Modaliteti i karrierës FIFA 21: Mbrojtësit më të mirë qendror (CB)

 Modaliteti i karrierës FIFA 21: Mbrojtësit më të mirë qendror (CB)

Edward Alvarado

Pothuajse çdo skuadër që ka fituar trofetë më prestigjiozë ka qenë në gjendje ta bëjë këtë sepse ata kanë të paktën një qendërmbrojtës të nivelit elitar.

Një prani komanduese dhe e niveluar përgjatë vijës së pasme është thelbësore që një ekip të gjejë sukses dhe tani që EA Sports ka zbuluar lojtarët e tyre më të vlerësuar, ne mund të identifikojmë CB-të më të mira të FIFA 21.

LEXO MË SHUMË: Mënyra e karrierës FIFA 21: Qendra më e mirë për të rinjtë Mbështetja (CB) për të nënshkruar

Në këtë faqe, do të gjeni veçoritë e secilit prej pesë qendërmbrojtësve më të mirë në FIFA 21, me një tabelë të plotë të të gjithë lojtarëve më të mirë të pozicioneve CB të FIFA 21 në baza e pjesës.

Virgil van Dijk (90 OVR)

Ekipi: Liverpool

Pozicioni më i mirë: CB

Mosha: 29

Vlerësimi i përgjithshëm: 90

Kombësia: holandeze

Këmba e dobët: me tre yje

Shiko gjithashtu: Si të merrni një kod yll në Roblox

Atributet më të mira: 93 Shënimi, 93 Trajtim në këmbë, 90 ndërprerje

Nënshkrimi i Virgil van Dijk për 75 milionë £ në janar 2018 është ajo që e transformoi Liverpool-in nga top katër sfiduesit në pretendentët e titullit.

Një prani e jashtëzakonshme që vjen nga Holanda , Van Dijk vlente çdo qindarkë të tarifës së rekordit botëror për një mbrojtës, me pesë golat e tij në 38 ndeshjet e Premier League sezonin e kaluar që treguan se ai kontribuon shumë më tepër sesa thjesht mbrojtje e fortë.

Shiko gjithashtu: Lojërat FNAF Roblox

Në FIFA 21 , Van Dijk peshon si CB-ja më e mirë në lojë, duke u mburrur me një grumbull të tërë vlerësimesh të atributeve miqësore për përdoruesit,duke përfshirë 89 reagime, 90 gjakftohtësi, 90 ndërprerje, 77 kontroll të topit, 93 shënime, 93 goditje në këmbë, 86 goditje me rrëshqitje, 90 kërcime, 92 forcë dhe 86 për pasimet e gjata të holandezit.

Sergio Ramos (89) OVR)

Ekipi: Real Madrid

Pozicioni më i mirë: CB

Mosha: 34

Vlerësimi i përgjithshëm: 89

Kombësia: spanjolle

Këmba e dobët: me tre yje

Atributet më të mira: 93 kërcim, 92 saktësi me kokë, 92 reagime

Kapiteni i fortë i Real Madridit është ende një nga mbrojtësit më të mirë në botë, edhe pse tani është 34-vjeç. Dikur mbrojtësi i djathtë më i mirë në botë, duke filluar tranzicionin e tij në një qendërmbrojtës të pastër rreth një dekadë më parë, ai tani është një mur me tulla në mes, ndërsa është gjithashtu një kërcënim në kutinë e kundërshtarit.

Mbi të 650-at e tij ndeshjet për Los Blancos , Ramos ka grumbulluar 97 gola dhe 39 asistime, duke arritur 13 prej tyre dhe një nga ato asistime në 44 ndeshjet e tij sezonin e kaluar.

Ai mund të jetë në mesin e tij -30, por Ramos ka ende të gjitha atributet që ju kërkoni në një top FIFA 21 CB, duke përfshirë 88 gjakftohtësi, 88 ndërprerje, 92 reagime, 90 goditje me rrëshqitje, 88 goditje në këmbë, 85 forcë dhe 85 shënime.

Ramos hyn në lojën e re në 89 OVR, duke mbajtur të njëjtin nivel me vlerësimin e tij përfundimtar në FIFA 20 dhe është vendosur të jetë një nga nënshkrimet më të mira para kontratës të FIFA 21.

Kalidou Koulibaly (88 OVR)

Ekipi: SSC Napoli

Pozicioni më i mirë: CB

Mosha:29

Vlerësimi i përgjithshëm: 88

Kombësia: Senegalez

Këmba e dobët: me tre yje

Atributet më të mira: 94 Forca, 91 Shënim, 87 Trajtim rrëshqitës

Në një ligë e cila historikisht ka mbrojtur disa nga lojtarët dhe skuadrat më të mira mbrojtëse në Evropë, Kalidou Koulibaly ka qenë në gjendje të spikasë si një nga më të mirët e Serisë A.

Përkrah Andrea Barzagli, Andrea Pirlo, Radja Nainggolan dhe Miralem Pjanić, Kalidou Koulibaly ka arritur katër herë në Skuadrën e Vitit në Serie A, duke bërë një rast të fortë për një përzgjedhje të pestë edhe pse ai luajti vetëm 25 ndeshje për shkak të lëndimeve të shumta sezonin e kaluar.

Me një shkallë të lartë pune në mbrojtje dhe një vlerësim të përgjithshëm 88 në FIFA 21, Koulibaly është një nga lojtarët më të mirë në pozicionin CB në lojë.

Një prani thjesht mbrojtëse, pasuritë kryesore të Koulibaly janë topi i tij -aftësitë fituese dhe fiziku, duke u mburrur me një 91 për shënimin, 89 për trajtimin e tij në këmbë, 94 për forcën dhe 87 për trajtimin e tij me rrëshqitje.

Aymeric Laporte (87 OVR)

Ekipi: Manchester City

Pozicioni më i mirë: CB

Mosha: 26

Vlerësimi i përgjithshëm: 87

Kombësia: franceze

Këmba e dobët: me tre yje

Atributet më të mira: 89 shënime, 89 përballje në këmbë, 89 përballje në këmbë

Ashtu siç e kishte çimentuar veten si qendërmbrojtësi i shquar për Manchester City, Aymeric Laporte mori një dëmtim të rëndë në gju dhe doli në fushë vetëm 20 herë gjithsej.garat në 2019/20.

City pësoi një goditje të dyfishtë sezonin e kaluar duke humbur komandantin e tyre, Vincent Kompany, dhe CB-në e tyre më të mirë, Laporte, menjëherë. Agjenciatori është kthyer tani, megjithatë, me një partner të ri të fuqishëm në qendërmbrojtësin energjik Nathan Aké.

Pavarësisht mungesës së tij të gjatë sezonin e kaluar, Laporte kthehet në FIFA 21 me të njëjtën 87 OVR që i dha fund FIFA-s 20 me, ende mburret me shumë atribute kryesore.

Siç do të supozoni nga një lojtar i zgjedhur nga Pep Guardiola, Laporte krenohet me atribute të forta pasimi, me një 82 për pasime të shkurtra dhe 80 për pasime të gjata, si dhe tingull mbrojtja themelore, si 89 shënime, 89 goditje në këmbë dhe 87 ndërhyrje.

Giorgio Chiellini (87 OVR)

Ekipi: Juventus

Pozicioni më i mirë: CB

Mosha: 36

Vlerësimi i përgjithshëm: 87

Kombësia: Italian

Këmba e dobët: me tre yje

Atributet më të mira: 94 shënime, 90 përballje në këmbë, 90 agresion

Tashmë një mbrojtës legjendar, edhe në moshën 36-vjeçare, Giorgio Chiellini është ende gurthemeli i Juventusit që gjuan argjendi.

0>Ndërsa qendërmbrojtësi me këmbën e majtë mundi të kishte vetëm katër paraqitje gjatë gjithë sezonit të kaluar, për shkak të një dëmtimi të ligamenteve kruciale, italiani dominues duket se do të rimarrë rolin e tij si kapiten i ekipit këtë vit.

Mungon. pothuajse i gjithë sezoni 2019/20 rezultoi që Chiellini të zvogëlohej një pikë në vlerësimin e tij të përgjithshëm, duke qenënjë CB 87 OVR në FIFA 21.

Hajmali i Juventusit vazhdon të mbajë vlerësime të forta aty ku ka rëndësi gjithashtu, duke u mburrur me një 88 për ndërprerjet, 94 për shënimin, 90 për ndërhyrjen e tij në këmbë, 88 për ndërhyrjen e tij rrëshqitëse, 87 forca dhe 84 qetësi.

Të gjithë qendërmbrojtësit më të mirë (CB) në FIFA 21

Këtu është lista e të gjithë lojtarëve më të mirë CB në FIFA 21. Tabela më poshtë do të përditësohet me më shumë lojtarë sapo të nisë loja e plotë.

Emri Në përgjithësi Mosha Ekipi Atributet më të mira
Virgil van Dijk 90 29 Liverpool 93 shënim, 93 përballje në këmbë, 90 ndërprerje
Sergio Ramos 89 34 Real Madrid 93 Kërcim, 92 Saktësia e Drejtimit, 90 Trajtime me Rrëshqitje
Kalidou Koulibaly 88 29 SSC Napoli 94 Forca, 91 Shënim, 89 Trajtim në këmbë
Aymeric Laporte 87 26 Manchester City 89 shënjimi, 89 trajtim në këmbë, 88 trajtim me rrëshqitje
Giorgio Chiellini 87 36 Juventus 94 shënim, 90 përballje në këmbë, 90 agresion
Gerard Pique 86 33 FC Barcelona 88 Reagime, 88 Shënim, 87 Forca
Mats Hummels 86 32 Borussia Dortmund 91 ndërprerje, 90 shënime, 88Trajtim në këmbë
Raphaël Varane 86 27 Real Madrid 89 Shënim, 87 Trajtim në këmbë , 87 Interpretime
Marquinhos 85 26 Paris Saint-Germain 89 Jumping, 87 Trajtim në këmbë, 87 shënim
Matthijs de Ligt 85 21 Juventus 88 Forca, 86 Shënim, 85 Trajtim në këmbë
Thiago Silva 85 36 Chelsea 90 Kërcim, 88 Ndërprerje, 87 Shënime
Milan Škriniar 85 25 Inter Milan 92 Shënim, 87 Trajtim në këmbë, 86 Agresion
Clément Lenglet 85 25 FC Barcelona 90 Shënim , 87 ndërprerje, 86 ndërhyrje në këmbë
Leonardo Bonucci 85 33 Juventus 90 shënim , 90 ndërprerje, 86 përballje në këmbë
Toby Alderweireld 85 31 Tottenham Hotspur 89 Trajtim në këmbë, 88 shënim, 86 qetësi
Diego Godín 85 34 Inter Milan 90 shënime, 89 kërcime, 87 ndërprerje
David Alaba 84 28 Bayern Munich 88 Reagime, 85 shënim, 85 Saktësia e goditjes së lirë
Stefan de Vrij 84 28 Inter Milan 88 Shënim, 87 Trajtim në këmbë, 86Prerjet
Felipe 84 31 Atlético Madrid 92 Agresioni, 90 Kërcimi, 89 Forca
Niklas Süle 84 25 Bayern Munich 93 Forca, 88 Trajtim në këmbë, 87 Trajtim me rrëshqitje
José María Giménez 84 25 Atlético Madrid 90 Forca, 90 Kërcim , 89 Agresion
Jan Vertonghen 83 33 SL Benfica 86 Trajtim rrëshqitës, 86 Shënim, 85 Trajtim në këmbë
Konstantinos Manolas 83 29 SSC Napoli 87 Trajtim rrëshqitës , 86 kërcime, 86 ndërprerje
Joel Matip 83 29 Liverpool 86 ndërprerje, 86 Trajtim në këmbë, 85 Markim
Francesco Acerbi 83 32 SS Lazio 87 Markim , 87 Trajtim në këmbë, 86 Forca
Samuel Umtiti 83 26 FC Barcelona 85 Forca, 85 kërcime, 84 ndërprerje
Alessio Romagnoli 83 25 AC Milan 88 Shënim, 86 ndërprerje, 86 ndërhyrje në këmbë
Diego Carlos 83 27 Sevilla FC 86 Forca, 85 Agresion, 84 Ndërprerje
Joe Gomez 83 23 Liverpool 85 Takimi në këmbë, 84 përgjime, 83 reagime

Kërkimi i të rinjve më të mirëlojtarët në FIFA 21?

Modaliteti i karrierës FIFA 21: Mbrojtësit më të mirë të majtë të rinj (LB/LWB) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 21: Sulmuesit më të mirë të rinj dhe qendërsulmuesit (ST/ CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 21: Mbështetja më e mirë qendrore për të rinjtë (CB) për të nënshkruar

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.