FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur në mënyrat e fillimit, stinët dhe modaliteti i karrierës

 FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur në mënyrat e fillimit, stinët dhe modaliteti i karrierës

Edward Alvarado

Një lojtar me vlerësime shumë të larta në shpejtësinë e sprintit dhe përshpejtimin është në thelb një kod mashtrimi në FIFA 22. Pra, një ekip që miraton taktikat e duhura dhe krenohet me tre, katër apo edhe pesë lojtarë me shpejtësi të lartë, mund të jetë një makth për fytyra.

Megjithatë, gjetja e ekipeve më të shpejta mund të jetë mjaft sfiduese. Shumica e lojtarëve do të dinë se cila nga skuadrat më të mira ka një ose dy lojtarë me shumë ritëm, dhe megjithatë skuadrat më të shpejta në FIFA 22 janë shpërndarë në të gjitha klasat e yjeve.

Për të gjetur skuadrat më të shpejta , ne e ngushtuam atë në skuadrat që përmbajnë tre ose më shumë lojtarë me të paktën 85 përshpejtim dhe 85 shpejtësi sprint (të quajtur këtu si 'lojtarë me shpejtësi të lartë'). Në këtë mënyrë, cilindo ekip që të zgjidhni, ju keni të paktën tre opsione shumë të ritmit.

Prej aty, skuadrat u renditën në nivele, në varësi të numrit të atyre që kanë shpejtësi me shpejtësi, dhe më pas nga vlerësimi mesatar i ritmit e lojtarëve të tyre me shpejtësi të lartë. Ne kemi përfshirë gjithashtu formacionet ideale dhe formacionet për të përdorur shpejtësitë e disponueshme.

Shiko gjithashtu: Zbuloni të kaluarën: Fosilet e kuqe dhe vjollce të Pokemonit dhe Udhëzuesi i Ringjalljes

Pra, këtu janë ekipet më të shpejta në FIFA 22, me listën e plotë të të gjithave skuadrat më të shpejta në fund të faqes .

Atlanta United, 70 Në përgjithësi (5 lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi i yjeve: 3 yje

Ritmi mesatar i lojtarëve me shpejtësi të lartë: 89,00

Lojtari më i shpejtë: Jürgen Damm (92 ritme)

DEF/MID/ATT: 69/70/73

Atlanta United janë më të shpejtatSK 3 89,67 4 yje Bright Osayi-Samuel (93) Turqia ESTAC Troyes 3 89,33 3 ½ yje Mama Baldé (91) Francë VfL Wolfsburg 3 89 4 yje Paulo Otávio (91) Gjermani FC Sochaux-Montbéliard 3 89 2 Yje Aldo Kalulu (91 ) Francë Ulsan Hyundai 3 89 3 yje Kim Tae Hwan (91) Republika e Koresë Charlton Athletic 3 89 2 yje Corey Blackett-Taylor (91) Angli

Natyrisht, ka më shumë ekipe me tre lojtarë që kanë 85 përshpejtim ose 85 shpejtësia e sprintit, si AC Milan, Leicester City dhe Vélez Sarsfield, por ne e kemi tërhequr vijën në mesataren 89.00, në mënyrë që vetëm më të shpejtit të arrijnë rezultatin.

Nëse doni të luani si më të shpejtë skuadra pesë, katër apo edhe me dy yje në FIFA 22, sigurohuni që të zgjidhni një nga tabela e mësipërme dhe të filloni çdo lojtar me shpejtësi të lartë në ndeshjet tuaja.

Për një sfidë? Shikoni listën tonë të skuadrave më të këqija të FIFA-s për të luajtur.

ekipi në FIFA 22. Ata kanë pesë lojtarë me të paktën 85 për shpejtësinë e sprintit dhe përshpejtimin, dhe ritmi mesatar i atyre lojtarëve është 89.00.

Yjet e shfaqjes janë Jürgen Damm (92 ritëm), Marcelino Moreno (89 ritëm), Jake Mulraney (89 ritëm), Luiz Araújo (88 ritëm) dhe Josef Martínez (87 ritëm), të cilët të gjithë mund të vendosen në një formacion 3-4-2-1. Këtu, ju keni katër nga pesë lojtarët më të avancuar që mburren me shpejtësi, me një tjetër lojtar të shpejtësisë që pret në mesfushë.

Në vitin 2018, sezoni i dytë i klubit në MLS, Atlanta fitoi Kupën MLS. Sezonin tjetër, ata fituan Kupën e Hapur të SHBA. Sidoqoftë, në vitin 2020, seria e tyre mori fund, duke përfunduar në vendin e 23-të në përgjithësi në ligë për të humbur play-off-in.

FC Barcelona, ​​83 Në përgjithësi (5 lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi i yjeve: 5 yje

Ritmi mesatar i lojtarëve me shpejtësi të lartë: 88,60

Lojtari më i shpejtë: Ousmane Dembélé (93)

DEF/MID/ATT: 80/84/85

Ata mund të kenë humbur lojtarin e tyre më të madh të të gjitha kohërave, por FC Barcelona ende mburret me një grup të talentuar yjesh, pesë prej të cilëve e bëjnë prerjen si lojtarë me shpejtësi të lartë për ta vendosur klubin si një nga më të shpejtët për të luajtur në FIFA 22.

Ousmane Dembélé (93 ritëm), Hiroki Abe (89 ritëm), Ansu Fati (88 ritëm), Sergiño Dest (87 ritëm) dhe Jordi Alba (86 ritëm) mund të kalojnë pothuajse të gjithë lojtarët në ekipet kundërshtare me pesë yje. Në një formacion sulmues 4-5-1, ju merrnidy krahë të grumbulluar me shpejtësi dhe një playmaker në qendër për t'i nisur ata.

Barça ka rënë në disa momente të vështira. Pasi bënë mirë për të kapur falas Memphis Depay, Sergio Agüero, Eric García dhe Luuk de Jong, ata nuk mund të përballonin të paguanin Lionel Messin as gjysmën e pagës së tij. Megjithatë, në Camp Nou kanë mbetur disa lojtarë të rinj të fortë, të cilët do të jenë themelet e rindërtimit.

OGC Nice, 76 Në përgjithësi (5 lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi i yjeve: 4 yje

Ritmi mesatar i lojtarëve me shpejtësi të lartë: 88,60

Lojtari më i shpejtë: Youcef Atal (90)

DEF/MID/ATT: 75/75/79

Me pesë lojtarë me shpejtësi të lartë dhe një ritmi mesatar ndërmjet tyre prej 88.60, OGC Nice hyn në FIFA 22 si një nga ekipet më të shpejta për t'u përdorur nëse vendosni të gjithë shpejtësitë e tyre. Më mirë akoma, një formacion standard 4-4-2 mund t'i përshtatë të gjithë lojtarët më të shpejtë të skuadrës franceze në pozicionet e tyre të preferuara.

Me pak përpara në garë është Youcef Atal, i cili krenohet me 89 përshpejtim, 91 shpejtësi sprinti dhe mund të luajë në qendër të djathtë ose në mesfushë të djathtë. Më pas është i huazuari Justin Kluivert me ritmin e tij 89, dhe më pas 18-vjeçari Ayodeji Sotona (89 ritëm), Hassane Kamara (88 ritëm) dhe mesfushori qendror Alexis Claude-Maurice (87 ritëm).

Nice. kanë qenë një skuadër në gjysmën e parë të Ligue 1 për gjashtë vitet e fundit, me pozitën e tyre më të lartë në 20 vitet e mëparshme duke qenë një e treta në 2016/17. Kjosezoni, ndërkohë që rezultatet nuk kanë shkuar të gjitha ashtu si Les Aiglons , ata pësuan vetëm tre gola në shtatë ndeshjet e para, duke shënuar 15 vetë.

AS Monaco, 78 Në përgjithësi (4 Lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi me yje: 4 yje

lojtarë me shpejtësi të lartë Ritmi mesatar: 90.25

Lojtari më i shpejtë: Krépin Diatta (93)

DEF/MID/ATT: 77/77/ 82

Ndërsa Aurélien Tchouaméni dhe Benoît Badiashile po e vendosin veten si talentë kryesorë për AS Monaco, këtu, gjithçka ka të bëjë me shpejtësitë e tyre. Banorët e Stade Louis II mburren me katër lojtarë me një vlerësim të paktën 85 ritëm.

Shiko gjithashtu: Sniper Elite 5: Fushat më të mira për t'u përdorur

Lojtari më i shpejtë në shiritin bardhekuq është 22-vjeçari Krépin Diatta, i cili është në mes të djathtë me 83 potencial dhe 93 ritme. Më pas është Gelson Martins (93 ritëm), i cili mund të luajë në të dy krahët, i ndjekur nga Myron Boadu me 85 ritëm (89 ritëm) dhe 21-vjeçari gjerman Ismail Jakobs (86 ritëm).

Monaco janë duke përjetuar një tjetër ngritje në Ligue 1, me skuadrën e mbushur nga veteranë si Wissam Ben Yedder, Cesc Fàbregas, Kevin Volland dhe Djibril Sidibé. Megjithatë, siç kemi pritur nga Monégasques , ka gjithashtu disa talente të rinj të mirë të integruar në 11-shen startuese çdo ndeshje.

Leeds United, 77 Në përgjithësi (4 me shpejtësi të lartë Lojtarët)

Vlerësimi i yjeve: 4 yje

Ritmi mesatar i lojtarëve me shpejtësi të lartë : 90.00

Lojtari më i shpejtë: DanielJames (95)

DEF/MID/ATT: 76/78/78

Duke pasur parasysh se trajneri, Marcelo Bielsa, zbaton taktika strikte për të qenë agresiv, duke luajtur në një ritëm i lartë dhe duke shfrytëzuar gjerësinë, nuk duhet të jetë befasi që Leeds United mburret me disa nga lojtarët më të shpejtë në FIFA 22, duke i bërë ata një nga skuadrat më të shpejta.

Kjo tha, nëse nuk do të ishte Për një nënshkrim shumë të vonë të verës, Leeds mund të ketë humbur në këtë vend. Daniel James, i cili sapo u bashkua nga Manchester United, sjell 96 përshpejtim dhe 95 shpejtësi sprint – që është thjesht qesharake në lojë. Së bashku me uellsianin, ka edhe Raphinha (91 ritëm), Rodrigo (86 ritëm) dhe Crysencio Summerville (88 ritëm) për t'u lënë të lirë.

Peacocks shpërtheu përsëri në Premier League sezonin e kaluar, me nervozizmin e tyre stili sulmues duke i marrë ata 62 gola dhe një përfundim në vendin e nëntë. Këtë sezon, skuadrat janë të mençura në mënyrën e tyre, duke shtrënguar krahët në përpjekje për të mbytur lojën agresive dhe në rritje të Leeds - duke rezultuar në atë që ata të shkojnë pa fitore në gjashtë ndeshjet e para të ligës.

Jeonbuk Hyundai Motors, 70 Në përgjithësi ( 4 lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi me yje: 3 yje

shpejtësi të lartë Ritmi mesatar i lojtarëve: 90,00

Lojtari më i shpejtë: Modou Barrow (92)

DEF/MID/ATT: 69/71 /71

Nëse ndonjëherë e gjeni veten të ngarkuar të luani si një yll më i ulët ose si ekip i panjohur, drejtohuni te Jeonbuk Hyundai Motors iK-League: ata mburren me katër lojtarë me shpejtësi të lartë që kanë një ritëm mesatar prej 90.00 mes tyre. Nëse luani një lojë të ngushtë, mund të provoni se një nga skuadrat më të shpejta në FIFA 22, pavarësisht nga vlerësimi, mund të mposht një nga më të mirët.

Një organizim 4-2-1-2-1 , siç tregohet më lart, i kthen katër lojtarët me shpejtësi të lartë të Jeonbuk në një diamant sulmues ideal. Më i shpejti për Warriors, Modou Barrow (92 ritëm), do të terrorizojë krahun e majtë, me Han Kyo Won (89 ritëm) poshtë djathtas. Në krye të mesfushës, Kim Seung Dae (87 ritëm) mund t'i bashkohet me shpejtësi një sulmi, ndërsa sulmuesi 29-vjeçar Moon Seon Min do të përdorë ritmin e tij 92 për të luajtur nga krahu i mbrojtësve të rastësishëm.

Nga sezoni 2014 deri në sezonin e kaluar, Jeonbuk ishin kampionët e ligës më të mirë të Republikës së Koresë vetëm një herë, me FC Seul që huazoi kurorën në 2016. Ata qëndrojnë si fituesit rekord të K-League 1 dhe vetëm shikojnë do të rivalizohet nga Ulsan Hyundai këtë sezon, duke shkuar në raundin e kampionatit.

FC Porto, 78 Në përgjithësi (4 lojtarë me shpejtësi të lartë)

Vlerësimi i yjeve: 4 yje

Ritmi mesatar i lojtarëve me shpejtësi të lartë: 89,50

Lojtari më i shpejtë: Zaidu Sanusi (93)

DEF/MID/ATT: 77/79/77

Përfundimi i grupit elitar të skuadrave më të shpejta në FIFA 22 është FC Porto, një klub që përmban katër lojtarë me shpejtësi të lartë, të cilët mesatarisht kanë një ritëm prej 89.50 mes tyre. Çfarë gjithashtu ndihmon në Dragões qëndrojnë si një skuadër e madhe e shpejtë për t'u përdorur është se lojtarët e tyre më të shpejtë ulen mirë në katër pozicionet e krahëve.

Në anën e majtë, mund të keni yllin e skuadrës, Zaidu Sanusi , me ritmin e tij 93 në krahun e majtë të mbrojtjes. Pak përpara nigerianit, është Kolumbia Luis Díaz, i cili krenohet me 92 ritme. Gjërat bëhen pak më ngadalë në anën e djathtë, por duhet të ketë shpejtësi të mjaftueshme për të mposhtur kundërshtarët e kaluar me Wilson Manafá (87 ritëm) dhe Nanu (86 ritëm).

FC Porto është një nga dy vendet e para shumëvjeçare në Lidershipi portugez, zakonisht në varësi të asaj se sa larg janë ata në zhvillimin e grupit të tyre të fundit të yjeve të rinj. Ndërsa Porto dhe Benfica shkëmbyen tituj nga viti 2017 në 2020, Sporting CP më në fund u rrëzua në vendin e parë për të fituar titullin e tyre të parë që nga viti 2002 sezonin e kaluar. Pra, Porto do të kërkojë të rivendosë status quo-në në 2022.

Të gjitha skuadrat më të shpejta në FIFA 22

Në tabelën më poshtë, do të gjeni të gjitha ekipet më të shpejta në FIFA 22, të renditura sipas numrit të lojtarëve me shpejtësi të lartë që kanë, dhe më pas sipas vlerësimit mesatar të ritmit të atyre lojtarëve me shpejtësi të lartë.

Ekipi Lojtarët me shpejtësi të lartë Mes. Ritmi Yjet e ekipit Lojtari më i shpejtë (Ritmi) Shteti
Atlanta United 5 89 3 yje Jürgen Damm (92) Shtetet e Bashkuara
FCBarcelona 5 88.6 5 yje Ousmane Dembélé (93) Spanjë
OGC Nice 5 88.6 4 yje Youcef Atal (90) Francë
AS Monaco 4 90,25 4 yje Krépin Diatta (93) Francë
Leeds United 4 90 4 Yje Daniel James (95) Angli
Jeonbuk Hyundai 4 90 3 Yje Modou Barrow (92) Republika e Koresë
FC Porto 4 89.5 4 yje Zaidu Sanusi (93) Portugali
SL Benfica 4 88.75 4 ½ yje Rafa (94) Portugali
Feyenoord 4 88.75 3 ½ Stars Aliou Baldé (92) Holandë
Yokohama F. Marinos 4 88,75 3 yje Ryuta Koike (89) Japoni
Klubi Al-Ittihad 4 88.5 3 yje Youssoufou Niakaté (92) Arabia Saudite
LOSC Lille 4 88 4 yje Jonathan Ikoné (89) Francë
Ajax 4 87,75 4 yje Antony (91) Holandë
CF Valencia 4 87.5 4 yje Thierry Correia (91) Spanjë
Arsenal 4 87.5 4 ½Yjet Pierre-Emerick Aubameyang (89) Anglia
Nottingham Forest 4 86,75 3 yje Jordi Osei-Tutu (88) Angli
Paris Saint-Germain 3 94,33 5 yje Kylian Mbappé (97) Francë
Bayern Munich 3 93 5 yje Alphonso Davies (96) Gjermani
Boca Juniors 3 92,33 4 yje Sebastián Villa (94) Argjentinë
Real Madrid 3 91,33 5 yje Vinícius Jr (95) Spanjë
VfL Bochum 3 91.33 3 ½ Yje Gerrit Holtmann (94) Gjermani
Wolverhampton Wanderers 3 91 4 yje Adama Traoré (96) Angli
Bayer 04 Leverkusen 3 90 4 Yje Moussa Diaby ( 94) Gjermani
PSV Eindhoven 3 90 4 yje Yorbe Vertessen (91) Holandë
Rangers FC 3 90 3 ½ yje Brandon Barker (91) Skoci
BSC Young Boys 3 89,67 3 ½ yje Nicolas Ngamaleu (91) Zvicra
Watford 3 89.67 4 yje Ismaïla Sarr (94) Angli
Fenerbahçe

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.