FIFA 22: Ekipet më të mira me 3 yje për të luajtur

 FIFA 22: Ekipet më të mira me 3 yje për të luajtur

Edward Alvarado

Siç do ta dini, të luash FIFA nuk është gjithmonë për të luftuar me lojtarë si Paris Saint-Germain, Manchester City dhe Real Madrid: ndonjëherë, duhet të gjesh një ekip më poshtë vlerësimeve.

Këtu, ne kemi renditur të gjitha skuadrat më të mira me tre yje në FIFA 22, duke theksuar ato me vlerësime veçanërisht të forta që duket se i vendosin ato pak më lart se të tjerët.

Middlesbrough (3 yje), në përgjithësi 70

Sulmi: 75

Mesfusha: 70

Mbrojtja: 70

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Andraž Šporar ( 75 OVR), Dael Fry (73 OVR), Paddy McNair (72 OVR)

Middlesbrough vazhdojnë të jenë në një udhëtim me slitë që përfundimisht duhet ta kthejë klubin në Premier League. Megjithatë, këtë sezon, Boro duket të jetë në rënie, duke u rrëshqitur nga e pesta, e shtata, e 17-ta në të dhjetën gjatë katër sezoneve të fundit dhe duke u ulur në vendin e 15-të pas 11 ndeshjeve të këtij sezoni.

Në FIFA 22, Për sa i përket skuadrave me tre yje, Middlesbrough është mjaft solid. Treshja e lojtarëve me yje – Andraž Šporar (75 OVR), Dael Fry (73 OVR) dhe Paddy McNair (72 OVR) – mund të formojnë shtyllën kurrizore të ekipit. Rreth tyre, ju mund të vendosni Onel Hernández (71 OVR, 83 Pace), Darnell Fisher (72 OVR, 79 Pace) dhe Marcus Browne (67 OVR, 84 Pace) për të qenë një kërcënim real.

Universidad Católica (3 yje), në përgjithësi 70

Sulmi: 75

Mesfusha:Nënshkruani

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët e rinj më të mirë (GK) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Skadimi më i mirë i kontratës Nënshkrimet në vitin 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huasë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali i Fshehur i Ligës së Ulët

Modaliteti i Karrierës FIFA 22: Mbrapa qendrore më e lirë (CB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri i lirë Mbrojtësit e djathtë (RB & RWB) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira me 3,5 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4.5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 5 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

70

Mbrojtja: 68

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Diego Buonanotte (76 OVR), José Fuenzalida (75 OVR), Édson Puch (75 OVR)

CD Universidad Católica janë kampionët e përhershëm të Primera División të Kilit, duke fituar titullin katër sezone radhazi me 15 gjithsej për klubin. Megjithatë, këtë sezon, me shtatë humbje, dy barazime dhe 13 fitore, Los Cruzados pastuan Colo Colo me rezultatin e ndeshjes së 22-të.

Sigurisht një skuadër më e rëndë, mund të ndërtoni mjaft forca sulmuese për një ekip me tre yje me Universidad Católica. Me Diego Buonanotte (76 OVR) në CAM, José Fuenzalida (75 OVR) në krahun e djathtë, Édson Puch (75 OVR) në krahun e majtë dhe Fernando Zampedri (75 OVR) si sulmues, ju keni një sulm të fuqishëm. për t'u vendosur.

Atlanta United (3 yje), 70 në përgjithësi

Sulmi: 74

Mesfusha: 70

Mbrojtja: 69

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Josef Martínez (80 OVR), Luiz Araújo (77 OVR), Marcelino Moreno (75 OVR)

Vetëm në sezonin e tyre të dytë si ekskluzivitet MLS, Atlanta United fitoi Kupën MLS (i jepet fituesit të playoff-it që zhvillohen pas sezonit të rregullt). Në vitin 2019, sezoni i tyre i tretë, Atlanta fitoi Kupën e Hapur të SHBA. Sezonin e kaluar, megjithatë, ata humbën fare sezonin pas sezonit dhe mund të bëjnë të njëjtën gjë këtë vit.

Pavarësisht kësaj, EA u ka dhënë lojtarëve të United vlerësimetkërkohet për t'i bërë ato një nga ekipet më të shpejta FIFA 22 kur përdorin formacionin optimal. Ata mburren me pesë lojtarë me shpejtësi të lartë, duke përfshirë Jürgen Damm (71 OVR dhe 92 Pace) dhe Marcelino Moreno (75 OVR dhe 89 Pace), si dhe një portier të mirë në Brad Guzan (69 OVR).

Guangzhou FC (3 yje), në përgjithësi 70

Sulmi: 74

Mesfusha: 70

Mbrojtja: 69

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Gao Late (79 OVR), Ai Kesen (79 OVR), A Lan (77 OVR)

Guangzhou FC, dikur Guangzhou Evergrande, janë ende forca dominuese në Superligën e Kinës. Në tetë nga dhjetë sezonet e fundit të lojës, South China Tigers kanë fituar ligën. Këtë sezon, ata janë shumë në përzierje për të ruajtur kurorën e tyre, por në 14 ndeshje, një i ri Shandong Luneng kishte zënë vendin e parë.

Pendentët e vazhdueshëm në ligën e parë kineze kanë disa lojtarë, vlerësimi i përgjithshëm i të cilëve bie nën nivelin e përgjithshëm të ekipit, por kanë disa lojtarë shumë të rëndë për të balancuar gjërat. Pra, katër lojtarët të cilëve ju dëshironi t'u merrni topin janë Gao Late (79 OVR), Ai Kesen (79 OVR), A Lan (77 OVR) dhe Fei Nanduo (76 OVR) - të gjithë janë të prirur ndaj sulmit. lojtarët.

Nacional de Montevideo (3 yje), në përgjithësi 70

Sulmi: 74

Shiko gjithashtu: Harvest Moon One World: Ku të merrni lëndë druri kedri dhe titan, udhëzues për përmirësimin e shtëpive të mëdha

Mesfusha: 70

Mbrojtja: 68

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Sergio Rochet (76 OVR), GonzaloBergessio (75 OVR), Andrés D'Alessandro (75 OVR)

Duke luajtur në Primera División uruguaian, Club Nacional kanë qenë një pretendent gjithmonë i pranishëm për titull që nga fillimi i kompeticionit. Që nga viti 2010, ata kanë përfunduar në vendin e dytë në tre raste dhe kanë fituar ligën gjashtë herë. Sezonin e kaluar, sulmuesi i tyre Gonzalo Bergessio shënoi 25 gola për të fituar këpucën e artë.

Është gjë e mirë që mosha nuk ka rëndësi në mënyrat e Kick Off pasi dy nga lojtarët më të mirë të Nacional de Montevideo në FIFA 22 janë mbi 35 vjeç (Bergessio dhe D'Alessandro). Megjithatë, është inkurajuese të shohësh portierin Sergio Rochet (76 OVR) si lojtarin më të vlerësuar të skuadrës.

CD Tenerife (3 Yje), Gjithsej 70

Sulmi: 73

Mesfusha: 70

Mbrojtja: 69

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Enric Gallego (73 OVR), Míchel (72 OVR), Shaquell Moore (72 OVR)

Që kur doli nga niveli i tretë i futbollit spanjoll, CD Tenerife ka qenë dukshëm në mes në të gjitha fushatat e Segunda División përveç një. Në 2016/17, ata u ngjitën në vendin e katërt, por që nga ajo kohë, ka qenë përfundimi në pjesën e poshtme për Chicharrero . Thënë kështu, fazat e hershme të këtij sezoni e panë Tenerife-n në përzierje për vendet e promovimit.

Ti kryesor i shfaqjes për Tenerife nuk është sulmuesi i tyre më i vlerësuar (Gallego, 73 OVR), por mbrojtësi i tyre i djathtë, Shaquell Moore (72 OVR). Në përgjithësi i amerikanitvlerësimi e bën atë një nga lojtarët më të mirë, por ritmi i tij 87 e bën atë më të dobishëm në FIFA 22. Në një mënyrë të ngjashme, mund t'i drejtoheni edhe sulmuesit të gjithanshëm anglez Samuel Shashua (69 OVR, 86 Pace).

Rosario Central (3 yje), në përgjithësi 70

Sulm: 73

Mesfushë : 70

Mbrojtja: 68

Totali: 70

Lojtarët më të mirë: Emiliano Vecchio (76 OVR), Jorge Broun (74 OVR), Lucas Gamba (74 OVR)

Rosario Central kanë qenë një ekip pak më pak se i mesëm në kohën e tyre në Primera División argjentinas, me pikat kryesore të tyre. Kualifikimi i Copa Libertadores në 2017/18 dhe një përfundim në vendin e nëntë në 2019/2020. Deri më tani këtë sezon, duket si zakonisht, duke u ulur në vendin e 17-të pas 14 ndeshjeve.

Megjithatë, ka shumë gjëra për të pëlqyer në lidhje me Rosario Central në FIFA 22, me ju që jeni në gjendje të filloni dhjetë lojtarë të vlerësuar me 71 në përgjithësi ose sipër. Kryesuesi i vlerësimeve është mesfushori kreativ Emiliano Vecchio (76 OVR), por sigurisht që do të përpiqeni të ushqeni ritmin 88 të Lucas Gamba (74 OVR) sa herë që sulmuesi ka pak hapësirë ​​përpara tij.

Të gjitha skuadrat më të mira me 3 yje në FIFA 22

Në tabelën e mëposhtme, do të gjeni të gjitha skuadrat më të mira me tre yje që mund t'i përdorni në FIFA 22. Ju duhet të keni parasysh se, nëse dëshironi të luani si një ekip CONMEBOL, do t'ju duhet të shkoni në fillimin specifik të CONMEBOLmodaliteti.

Shiko gjithashtu: Katër personazhet më të lezetshëm në fushatën 2022 Modern Warfare 2
Ekipi Vlerësimi i yjeve Liga Sulm Mesfushë Mbrojtje Në përgjithësi
Middlesbrough 3 Yje Angli, Championship 75 70 70 70
Universidad Católica 3 Yje CONMEBOL Libertadores 75 70 68 70
Atlanta United 3 Yje SHBA, MLS 74 70 69 70
Guangzhou FC 3 Yje Kina, Superliga 74 70 69 70
Nacional de Montevideo 3 Yje CONMEBOL Libertadores 74 70 68 70
CD Tenerife 3 Yje Spanjë, Segunda División 73 70 69 70
Rosario Central 3 Yje Argjentinë, Primera División 73 70 68 70
Al Ittihad 3 Yje Arabia Saudite, Pro League 72 70 68 70
Newell's Old Boys 3 Yll Argjentinë, Primera División 72 69 70 70
Real Sporting de Gijón 3 Yje Spanjë, Segunda División 72 69 70 70
DC United 3 Yje SHBA,MLS 72 68 68 70
Jeonbuk Hyundai Motors 3 Yje Republika e Koresë, K-Liga 1 71 71 69 70
Kawasaki Frontale 3 Yje Japoni, J1 League 71 70 71 70
Moreirense 3 Yje Portugali, Primeira Liga 71 70 70 70
San Lorenzo de Almagro 3 Yje Argjentinë, Primera División 71 70 70 70
Hamburger SV 3 Yje Gjermani, 2. Bundesliga 71 70 70 70
Queens Park Rangers 3 Yje Angli, Kampionati 71 70 70 70
Fortuna Düsseldorf 3 Yje Gjermani, 2. Bundesliga 71 70 69 70
Kasımpaşa 3 Yje Turqia, Süper Lig 71 70 68 70
Gaziantep FK 3 Yje Turqia, Süper Lig 71 69 71 70
Salernitana 3 Yje Itali, Seria A 71 69 71 70
Venecia 3 Yje Itali, Seria A 71 68 69 70
Kaizer Chiefs 3 Yje Pjesë tjetërBota 71 66 67 70
Famalicão 3 Yje Portugali, Primeira Liga 70 71 71 70
FC Juárez 3 Yje Meksikë, Liga MX 70 71 67 70
Vitesse 3 Yje Holandë, Eredivisie 70 70 72 70
Cuiabá 3 Yje Brazil, Série A 70 70 71 70
Málaga CF 3 Yje Spanjë, Segunda División 70 70 71 70

Nëse doni të merrni avantazhin në një betejë ndërmjet dy skuadrave me tre yje në FIFA 22, zgjidhni një nga ekipet më të mira, siç është renditur më sipër.

Duke kërkuar për wonderkids?

FIFA 22 Wonderkids: Best Young Right Mbrapa (RB & amp; RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapa e majtë më e mirë e rinj (LB & LWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Qendra më e mirë për të rinjtë Mbështet (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (LW & LM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) në Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u identifikuar në Modalitetin e Karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues(CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar në karrierë Mode

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë anglezë të rinj për t'u identifikuar Modaliteti i karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: më të mirët Lojtarët e rinj spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë italianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj afrikanë më të mirë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Kërkoni lojtarët e rinj më të mirë?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e djathtë më të mirë të rinj (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri Mesfushorët e rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë të majtë të rinj (LB & LWB) në

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.