Demaskimi i Fuqisë: Maskat më të mira të maskave të legjendës së Zelda Majora që duhet të përdorni!

 Demaskimi i Fuqisë: Maskat më të mira të maskave të legjendës së Zelda Majora që duhet të përdorni!

Edward Alvarado

Për çdo fans të pasionuar të Zelda, ka pasur gjithmonë një atmosferë mistike dhe joshëse rreth maskave në 'Majora's Mask'. Ky pjesë në ekskluzivitet është një turne misterioz magjik, i mbushur me enigma të ndërlikuara, beteja epike, dhe një gamë e gjerë maskash , secila ka aftësi unike.

Le ta pranojmë; ndonjëherë, loja mund të jetë një arrë e vështirë për t'u goditur. Gjetja e maskave më të mira, të kuptuarit e aftësive të tyre dhe të dish se kur t'i përdorësh ato mund të jetë sfiduese. Por mos kini frikë, lojtarë, sepse ne jemi këtu për të ndriçuar rrugën tuaj. Le të zhytemi në botën e Termina dhe të zbulojmë maskat më të mira në Majora's Mask!

TL;DR

  • Maska e Hyjnisë së Fierce është maska ​​më e fuqishme në loja, duke shkaktuar dëme masive për armiqtë.
  • Maskat e transformimit në Majora's Mask shtojnë mekanikë unike, duke krijuar një përvojë të veçantë të lojës.
  • The Bunny Hood është maska ​​më e dashur mes lojtarëve, të ndjekur nga afër nga Deku Mask dhe Maska e Hyjnisë së Egër.

Maska e Fuqisë së Hyjnisë së Egër

Maska e Hyjnisë së Egër është një forcë për t'u llogaritur. Kjo maskë e frikshme i lejon Link-it të fshijë dëme të mëdha, duke i bërë betejat e shefit të ndihen si një shëtitje me cakewalk. Ju mund të ndjeni fuqinë e papërpunuar me çdo lëkundje të shpatës suaj, duke e bërë këtë maskë mjetin më të mirë në çdo luftë për shefin.

Maskat e transformimit jokonvencional

IGN përmbledh në mënyrë të përsosur magjinë e këtyre maskave, duke thënë , “Maskat e transformimit në Majora's Mask janë disa nga mekanikat më unike dhe më interesante në çdo lojë Zelda.” Maska Deku, Goron Mask dhe Zora Mask jo vetëm që ndryshojnë pamjen e Link, por revolucionarizojnë plotësisht grupin e aftësive të tij, duke hapur mënyra të reja për të eksploruar botën e Termina.

Shiko gjithashtu: Maneater: Lista dhe Udhëzuesi i Kompleteve të Evolucionit të Kockave

Një sondazh nga GameFAQs tregon se Bunny Hood është maska ​​e preferuar e lojtarëve. Me shpejtësinë e tij të përmirësuar, sigurisht që i merr vendet e Link më shpejt! Por le të mos harrojmë maskën Deku dhe Maskën e Hyjnisë së Egër, të cilat janë afër në këmbë . Aftësia e Deku Mask për të kërcyer në ujë dhe aftësia luftarake e Maskës së Hyjnisë së Fierce i bëjnë ato gjithashtu të preferuarat e adhuruesve.

Zhyt më thellë: Më shumë maska ​​që duhet të dini

Ndërsa kemi mbuluar disa nga maskat më ikonike në Majora's Mask, ka disa të tjera që meritojnë një thirrje. Maska prej guri, për shembull, mund ta bëjë Link praktikisht të padukshëm, duke ju lejuar të kaloni fshehtas rojet dhe armiqtë pa mundim. Në të kundërt, Maska e Aromave mpreh shqisat e nuhatjes së Link, duke e ndihmuar atë të zbulojë sendet e fshehura. Këto mund të mos jenë maskat më të fuqishme, por sigurisht që i shtojnë argëtim dhe emocione lojës.

The Masks and The Lore

Ajo që e dallon Majora's Mask është se si janë thurur maskat në dije e lojës. Çdo maskë ka një histori të pasme, dhe marrja e tyre shpeshpërfshin zgjidhjen e problemeve personale të disa personazheve. Kjo thellësi e shtuar i bën maskat më shumë sesa thjesht ngritje; ato bëhen pjesë të rëndësishme të enigmës narrative të lojës. Në këtë kuptim, çdo maskë nuk është thjesht një mjet për lojën, por një çelës për të zhbllokuar më shumë nga historia e pasur dhe magjepsëse e Majora's Mask.

Pushtimi i lojës, një maskë në një kohë

Pra, ndërsa zhyteni në botën e Majora's Mask, mbani mend se çdo maskë ka rëndësi. Secili shton një shtresë të ndryshme në lojën tuaj, duke ju ndihmuar të mposhtni sfidat dhe ta çoni historinë përpara. Gëzuar lojërat!

Përfundimi: Këshillat kryesore të Owen

Majora's Mask nuk është thjesht një lojë; është një përvojë, një udhëtim. Dhe çdo udhëtim bëhet më i mirë me mjetet e duhura. Mbani mend, çdo maskë ka një qëllim dhe të dish se cilën të përdorësh mund të kthejë valën e lojës suaj. Pra maskohuni, dilni përpara dhe lëreni botën e maskës së Majorës të shpaloset në të gjithë lavdinë e saj.

Pyetjet e shpeshta

1. Si e merrni maskën e Hyjnisë së Egër në maskën e Majorës?

Për të marrë maskën e Hyjnisë së Egër, duhet të mbledhni të 20 maskat dhe t'ia jepni Fëmijëve të Hënës në zonën e fundit të Hënës.

2. Çfarë bën Bunny Hood në Majora's Mask?

Bunny Hood lejon Link të funksionojë me dyfishin e shpejtësisë së tij normale, duke e bërë atë një mjet të shkëlqyeshëm për eksplorim të shpejtë.

3. A janë të nevojshme maskat e transformimit për të përfunduar lojën?

Po,maskat e transformimit janë pjesë përbërëse e lojës dhe janë të nevojshme për të përfunduar misione të ndryshme.

4. Cila maskë është më e vështira për t'u marrë në Majora's Mask?

Shiko gjithashtu: NBA 2K23 Sliders: Cilësimet reale të lojës për MyLeague dhe MyNBA

Maska e Hyjnisë së Egër konsiderohet më e vështira për t'u marrë pasi kërkon të 20 maskat për t'u marrë.

5. Sa maska ​​ka në maskën e Majorës?

Ka gjithsej 24 maska ​​në maskën e Majorës.

Burimet:

  • IGN
  • Pyetjet e shpeshta të lojës
  • Zelda.com

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.