Valkyrie Clash of Clans: Најдобри начини за користење на смртоносната единица

 Valkyrie Clash of Clans: Најдобри начини за користење на смртоносната единица

Edward Alvarado

Валкирија, опасна дама која ја носи својата секира, е моќна трупа на Темниот еликсир која само знае како да ги уништи работите по објавувањето во Clash of Clans. Еве како можете најдобро да го искористите Valkyrie Clash of Clans за вашето рација.

Исто така види: Недостаток во Need for Speed ​​Heat Money: Контроверзниот експлоат што ја потресува играта

Овој напис ќе опфати:

 • Преглед на Valkyrie Clash of Clans
 • Најдобри начини за користење на Valkyrie Clash of Clans
 • Army and скаутинг стратегии
 • Комбинации на магии за армија базирана на Valkyrie
 • Краток опис за Super Valkyries

Со голем капацитет за оштетување и ниски точки на удар, таа се отклучува во Градското собрание 8. Силата на Валкири е нејзината добра брзина, што и овозможува брзо да се движи низ базата и уништи повеќе одбрани во рамките на нејзиниот лак на секирата.

Најдобри начини за користење на Valkyrie

Кога ја користите Valkyrie, најдобро е да ја распоредите на начин што директно ќе стигне до центарот на основата. Ова и овозможува брзо да ја отстрани одбраната и да им го олесни патот на другите војници.

Еве некои од најдобрите стратегии што ги користат играчите на Clash of Clan кога користат Valkyries:

 • Кугларите + Валкириите : Кугларите ги чистат почетните згради за да направат место за Валкирите во основата.
 • Кралицата Прошетка: Во оваа стратегија, Кралицата е распоредена со група исцелители со мотив да се отстранат почетните градби и да се направи пат за Валкириите да стигнат до јадрото на базата.
 • Hog Riders + Valkyries: Друга ефикасна стратегијае да се користи Valkyrie во комбинација со Hog Riders, бидејќи Hog Riders брзо ја симнува одбраната додека Valkyrie предизвикува уништување низ целата база.

Извидување со војска во центарот на Valkyrie

При изборот на база на распоред за напад со Valkyrie, важно е да се фокусирате на распореди кои имаат повеќе одбрани во непосредна близина една до друга. Ова и овозможува на Valkyrie брзо да отстрани повеќе одбрани со нејзината секира.

Користењето магии како што се магијата за бес и скокот може да ги подобри деструктивните способности на Valkyrie.

 • Magic Rage: The Rage Spell ја зголемува брзината на нападот и оштетувањето. Како резултат на тоа, и онака лутите Валкири добиваат поголем бес - што доведува до лоши индикации за бранителите.
 • Прескокна правопис: Jump Spell ѝ дозволува да скока преку ѕидови и да продолжи со своето уништување.
 • 3> Земјотресни магии : Магијата за земјотреси може да биде корисна и во комбинација со група Валкирии, бидејќи може да ја отвори основата и да им го олесни движењето и вадењето згради на Валкирите.

Super Valkyries

Во Town Hall 11 и Valkyrie Level 7, играчите можат да го активираат Super Valkyrie, нов додаток на играта. Супер Валкирија е уште помоќна и носи магија на бес на грбот, која паѓа по нејзината смрт и предизвикува уште поголемо уништување.

Исто така види: Madden 23 Passing: Како да се фрли пропусница на допир, длабока пропусница, висока пропусница, ниска пропусница и совети & засилувач; Трикови

Крајна линија

Валкиријата е моќна и разновидна војска во Clash of Clansкои можат ефективно да се користат во различни стратегии. Играчите треба да ја искористат нејзината добра брзина и способност да уништат повеќе одбрани и да ја користат во комбинација со други трупи и магии за максимално уништување.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.