The Legend of Zelda Skyward Sword HD: Како да го извадите киквиот од дрвото

 The Legend of Zelda Skyward Sword HD: Како да го извадите киквиот од дрвото

Edward Alvarado

Штом ќе влезете во Фарон Вудс, ќе се најдете како бркате по исплашениот Кикви по име Мачи. Тие ве поставија во потрага да го најдете постариот Кикви, кој пак ве испраќа да најдете уште три од тој вид.

Од трите Кикви кои Буча, постариот, ве замоли да ги лоцирате, оној што се крие во дрво од Бокоблини може да биде најзбунувачки. Значи, еве како да го извадите Кикви од дрвото.

Како да го извадите Кикви од дрвото

  1. Прво, ќе треба да ги победите сите Бокоблините во областа;
  2. Можеби ќе треба да трчате низ областа за да ги активирате преостанатите Бокоблини;
  3. По разговорот со Лопса, тие сепак ќе одбијат да се спуштат;

  4. Одете малку растојание од дрвото, трчајте кон него, а потоа направете тркалање во дрвото.

Сега кога Кикви е надвор од дрвото, можете искористете ја лозата што паднала од костурот за да се нишате надвор од затворената област.

Каде да ја најдете Лопса Кикви

Ако сè уште не сте ја пронашле Лопса, ќе треба да се вратите до постариот да го започне вашиот пат до Кикви.

Исто така види: Експлозивни куршуми GTA 5

Со користење на бирачот Dowse преку акцијата Look Around, ќе можете да влезете дома на секој од трите Kikwi, а Лопса е на другата страната на влезот од малото дрво на страната на Буча.

Ползење низ празнината прикажана погоре, преку јажето и во јамата од другата страна ќе ве доведе до Лопса, како и орда наБокоблини.

Поразете ги сите Бокоблини и тркалајте се во дрвото за да ја исфрлите Лопса и да го завршите овој сегмент од потрагата.

Сега знаете како да го извадите Кикви од дрвото и да се движите уште еден мал чекор поблиску до наоѓање на Зелда.

Исто така види: Final Fantasy VII Remake: Complete Controls Guide for PS4

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.