Преглед на GTA 5 Story Mode

 Преглед на GTA 5 Story Mode

Edward Alvarado

Grand Theft Auto 5 е во основа две игри во една. Имате GTA Online во која играте како свој лик создаден од клиентите и го имате класичниот режим на приказна GTA 5. Додека Онлајн е претежно преквел на режимот на приказна , некои настани очигледно треба да се случат по завршувањето на режимот на приказна. И покрај тоа, играњето онлајн може да ви даде поголем увид во многу од ликовите и ситуациите што се случуваат во режимот на приказна без спојлери . Кога веќе зборуваме, ќе има некои помали спојлери во овој брз преглед на GTA 5 story mode.

Исто така, проверете: Колку RAM ми треба за GTA 5?

The Characters

Режимот на приказната GTA 5 се одвива во измислениот град Лос Сантос, аналог на реалната локација на Лос Анџелес, Калифорнија, и се центрира околу тројца протагонисти: Френклин Клинтон, Тревор Филипс и Мајкл Де Санта. Како што би очекувале, овие мажи се криминалци и вршат различни злосторства во текот на приказната додека работат кон своите цели.

Во интересен пресврт, секој лик е многу различен тип на криминалниот од другиот. Френклин е млад силеџија од хаубата, кој е нов во светот на криминалот, Тревор е неприврзан убиствен манијак со висок криминален IQ, а Мајкл е семеен човек од повисока класа кој само сака да живее лесно живот без да се работи за живот. Ова прави за некои многузабавни, а понекогаш и смешни, интеракции помеѓу тројцата .

Заплетот

Режимот на приказна за GTA 5 е за тоа како Френклин, Мајкл и Тревор се здружуваат во потрага по голем грабеж што ќе ги остави сите подготвени за живот . Се разбира, многу работи се случуваат додека работат на тоа, како што се проблемите на Френклин со неговата поранешна девојка Тениша, Мајкл го зема Френклин под своја закрила и недовербата на Тревор кон Мајкл од грабежот кој тргна наопаку девет години пред тоа.

Главните антагонисти на играта се Стив Хејнс и Девин Вестон. Хејнс е голем шут во ФИБ (аналоген за ФБИ), а Вестон е корумпиран милијардер вклучен во многу бизниси и легални и нелегални во Лос Сантос. Една од главните грижи е што Мајкл сè уште технички работи за Хејнс и ФИБ во замена за богатиот начин на живот од високата класа што му е даден. Ова предизвикува проблеми за триото протагонисти додека ги извршуваат своите криминални активности и цели.

Исто така види: WWE 2K22 Sliders: Најдобри поставки за реална игра

Прочитајте исто така: Внимателно: Дали вреди GTA 5 PS5?

Активности и Мисии

Иако не е толку обемна како она што можете да го направите во GTA V Online, има тони споредни активности и мисии во режимот GTA 5 приказна покрај главните мисии на приказната. Можете да одите на лов, да го прилагодите вашиот автомобил, да завршите повик за плен или да правите акробации со вашето возило. Можете дури и да правите јога ако сакате. Иако приказната за GTA 5режимот е искуство со еден играч (не сметајќи ги модовите) ќе ве држи зафатен многу долго ако сакате да искусите се што има да понуди.

Исто така види: NBA 2K23 Shot Meter Објаснето: Сè што треба да знаете за типовите и поставките на Shot Meter

Ако сте заинтересирани , погледнете го ова парче на ГТА 5 голи мод.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.