Pokémon Sword and Shield: Како да се развие Linoone во No. 33 Obstagoon

 Pokémon Sword and Shield: Како да се развие Linoone во No. 33 Obstagoon

Edward Alvarado

Покемоните Sword and Shield можеби го немаат целиот Национален Декс на располагање, но сепак има 72 Покемони кои едноставно не се развиваат на одредено ниво. Со Pokémon Sword и Pokémon Shield, неколку методи на еволуција се изменети од претходните игри, и, се разбира, има некои нови Покемони кои можат да се развиваат преку сè понеобични и специфични начини.

Тука, ќе дознаете каде да се најде Linoone, неговата пред-еволуција, Zigzagoon, и како да се развие Linoone во Obstagoon.

Каде да се најдат Zigzagoon и Linoone во Pokémon Sword and Shield

Во Pokémon Sword и Pokémon Shield, Zigzagoon изгледа изразито различно од неговото прво појавување во Генерација III (Покемон Руби, Сафир и Емералд), сега со црно-бело крзно со голем розов мрдачки јазик.

Заради тоа. За ова, Покемонот често се нарекува Галаријан Зигзагун. Оваа форма на Zigzagoon, која е родена во регионот Галар, научи како да еволуира двапати наместо само еднаш, отклучувајќи моќен трет степен до кој не може да достигне Hoenn формата Zigzagoon.

Темно-нормалниот тип Покемон не е тешко да се најде, бидејќи е прилично изобилен на рутата 2, маршрутата 3 и во дивата област на џиновската капа, полето на мостот и честопати Камената дивина. Ако сте доволно силни, секогаш би можеле да го прескокнете израмнувањето на галаријанскиот зигзагун и наместо тоа да ја уловите неговата еволуција, Галаријан Линоон, во дивата област кај џиновската капа или мостотField.

Како да се развие Linoone во Obstagoon во Pokémon Sword and Shield

За Galarian Zigzagoon да еволуира во Galarain Linoone, едноставно мора да го тренирате додека го достигнува нивото 20 или го израмнува уште еднаш надвор од нивото 20.

Откако ќе го имате Galarian Linoone, може да еволуира од ниво 35 наваму. Сепак, ова не е обична еволуција.

За да ја активирате трансформацијата на Linoone во Obstagoon, мора да бидете сигурни дека тој се зголемува ноќе. Ако вашиот Linoone го достигне нивото 35 во текот на денот, тоа нема да еволуира. Сепак, можете да продолжите да го израмнувате, и штом ќе го направите тоа ноќе, ќе еволуира во Obstagoon.

Ете го: вашиот Linoone штотуку еволуираше во Obstagoon. Сега имате прилично моќен покемон од темно-нормален тип кој е специјализиран за физички напади, одбрана и може да се пофали со пристојна брзина.

Сакате да го еволуирате вашиот Покемон?

Покемон меч и штит: Како да се развие Стине во бр.54 Царина

Покемон меч и штит: Како да се развие Буде во бр. 60 Розелија

покемон меч и Штит: Како да се претвори Piloswine во број 77 Mamoswine

Покемон меч и штит: Како да се развие Нинкада во бр. Hitmonlee, бр.109 Hitmonchan, бр.110 Hitmontop

Покемон меч и штит: Како да се развие Pancham во бр. 112 Pangoro

ПокемонSword and Shield: How to Evolve Milcery to No. 186 Alcremie

Покемон меч и штит: Како да се развие Farfetch'd во бр. Еволуирајте го Inkay во бр. 291 Malamar

Покемон меч и штит: Како да го еволуирате Риолу во бр.299 Лукарио

Покемон меч и штит: Како да се претвори Јамаск во бр. 328 Рунеригус

Покемон меч и штит: Како да се претвори Синистеа во бр. 336 Polteageist

Покемон меч и штит: Како да го претворите Сном во бр.350 Фрозмот

Покемон меч и штит: Како да Развијте го Sliggoo во бр.391 Goodra

Барате повеќе водичи за меч и штит за покемон?

Покемон меч и штит: најдобар тим и најсилни покемони

Покемон меч и штитник Poké Ball Plus Водич: Како да се користи, награди, совети и совети

Исто така види: Недостаток во Need for Speed ​​Heat Money: Контроверзниот експлоат што ја потресува играта

Покемон меч и штит: Како да се вози на вода

Исто така види: Сè што треба да знаете за Roblox Apeirophobia

Како да се добие Gigantamax Snorlax во Pokémon Sword and Shield

Pokémon Sword and Shield: Како да ги добиете Charmander и Gigantamax Charizard

Покемон меч и штит: легендарен водич за покемони и мастер топки

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.