Покемон Скарлет & засилувач; Водич за теретана со нормален тип на виолетова медали за да го победи Лери

 Покемон Скарлет & засилувач; Водич за теретана со нормален тип на виолетова медали за да го победи Лери

Edward Alvarado

Како што се приближувате или поминувате на средината на вашиот пат кон Лигата на Покемон, вашето патување со Покемон Скарлет и Виолетова боја на крајот ќе се судри со теретаната од нормален тип на Покемон Скарлет Виолет Медал каде Лери е на чело. Ова е петта сала по ред ако се обидувате да ги следите нивните нивоа по ред. Сепак, играчите можат да се упатат кон Медали во кој било момент ако чувствуваат дека нивниот тим е подготвен да обезбеди Нормален значка.

Исто така види: Избор на агент во NBA 2K22: Најдобар агент за избор во мојата кариера

Без разлика дали веќе се приближувате до Медали и сакате да добиете идеја за тоа што да очекувате или сте на почетокот на вашето патување и сакате да останете подготвени, овој водич за водачи во теретана од типот Покемон Скарлет и Нормален тип на виолетова ги содржи сите детали што ги имате. ќе треба. Тоа вклучува потенцијален реванш со Лери, бидејќи тој нема да биде некогашен противник во вашата потрага по патот на победата.

Во оваа статија ќе научите:

 • Каков вид на тест ќе се соочите во салата Медали
 • Детали за секој Покемон што Лери ќе го користи во битка
 • Стратегии за да бидете сигурни дека ќе успеете да го победите
 • Со кој тим ќе се соочите во реваншот на Лери

Покемон Скарлет и Виолет Медал од нормален тип Водич за теретана

Можеби се дека добро ќе истражувавте низ Палдеа додека не сте подготвени да се соочите со Лери во теретаната Медали. Ако неодамна сте го испратиле Кофу во салата Каскарафа, добрата вест е дека Медали не е толку далеку. Како ќе пристигнете таму најмногу ќе зависи од тоа колку далеку сте стигналепротив различните титани. Исто така, преку прокси, колку се надоградени вашите можности за патување со Miraidon или Koraidon.

Можете да се упатите кон исток директно од Каскарафа или да земете подолга патека наоколу со тоа што ќе се упатите на запад низ пустината Асадо пред да тргнете на север и следејќи ја патеката од Западната провинција (област втора) на север кон езерото Касероја додека не можете да навивате во Западна провинција (област три). По пристигнувањето, салата од нормален тип не треба да биде тешко да се најде бидејќи Медали е еден од помалите градови во Палдеа.

Исто така види: Совладете го дрвото за вештини на Assassin's Creed Valhalla со врвните совети на Овен Гоуер

Тест за вежбање Medali

Во зависност од тоа како сакате да му пристапите на тестот за вежбање Medali, постои опција да ги забрзате работите или да се соочите со неколку дополнителни тренери. Ако се соочите со тренерите, ќе ви понуди дополнителни XP и покедолари, но можеби ќе треба да се опоравите или да се упатите во центар за покемон пред да продолжите до последната битка.

Во секој случај, ќе ви требаат неколку совети за да ја направите правилната посебна нарачка во теретана за да ја активирате битката со Лери. Ако сакате да ги имате тие битки, ќе земете три различни тренери низ градот за да обезбедите совети од секој:

 • Тренер за теретана Adara
  • Локација: Во близина на ресторанот
  • Тим: Gumshoos (Ниво 34), Greedent (Ниво 34)
 • Gym Trainer Gisela
  • Локација : На периферијата на Медали
  • Тим: Урсаринг (Ниво 34)
 • Тренер за теретана Сантијаго
  • Локација: Во близина на лентаод рестораните во Медали
  • Тим: Данспарс (Ниво 34)

Ако го победите секој од тие тренери, ќе можете да нарачате тајна ставка од менито себе си. За оние кои сакаат да ги прескокнат тие битки или да го потврдат своето сеќавање пред да нарачаат, ова се одговорите што треба да ги дадете за да го завршите тестот за вежбање Медали:

 • Топчиња од ориз на скара
 • Средна порција
 • Екстра крцкав стил на Fire Blast
 • Лимон

Откако ќе ја направите оваа нарачка, ќе добиете отсечена сцена која гледа како подот на ресторанот се трансформира за да го открие бојното поле во салата на негово место. Можете да ја напуштите салата и да се вратите откако ќе ја направите нарачката ако вашиот тим не е целосно излечен и подготвен за Лери.

Како да го победите Лери за Нормалната значка

Додека некои од водачите во теретана со кои се соочувате ќе бараат подетален план, Лери не носи ништо во битката исто така Необично. Сепак, ќе треба да се осигурате дека сте израмнети доволно високо за да се справите со трите моќни Покемони во неговиот тим:

 • Комала (Ниво 35)
  • Нормален тип
  • Способност: коматозно
  • Движења: проѕевање, цицање удар, слем
 • Дудунспарс (Ниво 35)
  • Нормален тип
  • Способност: Serene Grace
  • Движења: Hyper Drill, Drill Run, Glare
 • Staraptor (Ниво 36)
  • Нормално и летечки тип
  • Тип Тера: Нормален
  • Способност:Застрашувачки
  • Движења: фасада, воздушен ас

Додека покемон од типот Fighting може да го избрише подот со Komala и Dudunsparce, бидете внимателни како Staraptor's Aerial Ace може лесно да избрише дури и офанзивно способен Fighting-тип. Ако немате Покемон што одговара на таа сметка, само погрижете се вашите врвни опции да се израмнат малку повисоко бидејќи чистата моќ може да обезбеди непречена победа во оваа салата.

Ако планирате да ги користите ефектите на статусот во ваша корист, како што се Poison или Paralysis, можеби е време да го избегнете тоа бидејќи Staraptor може да биде крајно катастрофален кога Фасадата е со полна моќ благодарение на статусниот ефект. Откако ќе ја обезбедите победата, ќе ја добиете значката Normal, како и TM 25. Тоа може да научи Фасада на еден од вашите сопствени Покемон. Ако тоа ја прави оваа ваша петта значка во салата, сега можете да контролирате и покемон до ниво 45.

Како да го победите Лери во реваншот за лидер во салата

Пред да дојдете до деталите за вашиот лидер во салата за реванш со Лери, важно е да се забележи дека всушност ќе имате најмалку три битки со него во текот на вашето патување. Лери е всушност еден од членовите на Елитната четворка и тој ќе донесе многу поразличен тим во таа битка отколку што ќе видите во првата или втората битка во салата против него. Откако ќе станете шампион и ќе се движите кон турнирот Академија Ас, ќе добиете можност да патувате низ Палдеа и да земетена сите осум лидери во салата во реваншот засилен.

Еве со кои Покемони ќе се соочите на реваншот во салата Медали против Лери:

 • Oinkologne (Ниво 65)
  • Нормално- тип
  • Способност: ненаситност
  • Движења: боди слем, куршуми, зен копче, железна глава
 • Комала (Ниво 65)<. Бравијар (Ниво 65)
  • Нормално и летечки тип
  • Способност: остро око
  • Движења: Храбра птица, здробени канџи, блиска борба, Rock Tomb
 • Dudunsparce (Ниво 65)
  • нормален тип
  • Способност: Serene Grace
  • Движења: Hyper Drill, Drill Run, Dragon Rush, Stone Edge
 • Staraptor (Ниво 66)
  • Normal- и Flying-type
  • Тип Тера: Нормален
  • Способност: Застрашувачки
  • Движења: Фасада, Храбра птица, Блиска борба, Крадец

Кога станува збор за вашиот официјален реванш за лидер во салата со Лери, работите значително се зголемуваат во тешкотии и за нивоата на неговиот тим и за стратегијата што доаѓа со него. Подобро ќе ви биде со Покемон кој знае движење од типот на борба и всушност не е од типот на борба за овој судир, бидејќи секој од типот на Фајтинг ќе биде многу загрозен од Зен Хедбат, како и од двата летечки типови. напаѓачите.

Ако донесете каков било покемон од рок-тип за да им се спротивставите на двајцата членови од тимот на Лери од типот Летечки, тоа може да има контраефекткако Braviary има блиска борба. На крајот на краиштата, тим на доволно високо ниво ќе може да се справи против Лери, но тоа е тешка битка. Со целосна слика за тоа со што се соочувате благодарение на овој водич за вежбање Pokemon Scarlet и Violet Medali, би требало да можете да излезете со победа и двата пати.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.