Оценки на играчи од НХЛ 22: најдобри спроведувачи

 Оценки на играчи од НХЛ 22: најдобри спроведувачи

Edward Alvarado

Борбата е главен елемент на НХЛ од неговото основање. Понекогаш, само треба да го поставите тонот или да одговорите на валкана проверка со извршител.

Меѓутоа, не секој е погоден за борба, бидејќи веројатно не сакате да испратите Плејмејкер или Снајперист за да се фрлите . Генерално, грубиот одбранбен играч е идеалниот избор, иако не секогаш.

Значи, со оглед на тоа, тука се најдобрите играчи за борба во НХЛ 22.

Изборот на најдобри спроведувачи во НХЛ 22

Со цел да ги најдеме најдобрите спроведувачи/борци во играта, ја намаливме листата на напаѓачи и бранители со атрибути од најмалку 85 во борбена вештина, 80 во сила, и 80 во рамнотежа - просекот од трите што резултираат со резултатот за спроведување на Outsider Gaming.

Најдобрите атрибути ќе бидат различни од трите означени за пресметување на резултатот на извршител.

На оваа страница, можете да го видите секој од седумте истакнати спроведувачи, како и поголема листа на дното на страницата.

Рајан Ривс (Оценка за спроведување: 92,67)

Возраст: 34

Вкупна оцена: 78

Борбена вештина/сила/рамнотежа: 94/92/92

Тип играч: Гриндер

Тим: Њујорк Ренџерс

Удари: Десно

Најдобри карактеристики: 93 агресивност, 92 проверка на телото, 90 издржливост

Ветеранот Рајан Ривс го зазема првото место на листата со нашиот спроведувачрезултат. Тој се изедначи со навидум нестариот Здено Чара, но врз основа на тоа што има повисок резултат за борбена вештина, Ривс добива поздрав.

Исто така види: WWE 2K22: Целосни контроли и совети за совпаѓање со скалила (Како да победите натпревари во скалила)

Агресивноста и издржливоста на Ривс го прават идеален да биде ваш главен поттикнувач. Неговиот биланс значи дека ќе биде тешко да се подигне, бидејќи најверојатно ќе ја задржи исправената положба.

Во дефанзивната страна, неговиот висок рејтинг за проверка на телото и проверка на стап (88) значи дека може да всади некаква казна без борба доколку е потребно. Има и добра издржливост (82), па може подолго да биде на мразот.

Здено Чара (Оценка за спроведување: 92,67)

Возраст:

Вкупна оцена: 82

Борбена вештина/сила/рамнотежа: 90/94/94

Тип играч: Одбранбен играч

Тим: УФА

Снимања: лево

Најдобри атрибути: 92 Проверка на телото, 90 моќност на удар со удари, 88 удари Блокирање

Невозрасната, Чара повторно е високо рангирана откако се појави на оваа листа за минатогодишното издание на играта. Како и минатата година, тој е и слободен агент во НХЛ 22.

6'9" Чара е импозантна фигура дури и пред да го земете предвид неговиот резултат. Неговата борбена вештина е малку пониска од Ривс, но Чара има многу висока сила и рамнотежа. Тој е ѕид од тули на лизгалки.

Неговото проверување на телото и проверка на стап (90) оценки го прават застрашувачки во одбраната. На прекршок, тој пакува 90 во шлаканица моќ, што го правимоќна опција.

Најдобриот дел за Чара? Како слободен агент, тој е полесно да се стекне во франшизата отколку потпишаните играчи.

Милан Лучиќ (Оценка за спроведување: 92,33)

Возраст: 33

Вкупна оценка: 80

борбена вештина/сила/рамнотежа: 90/93/94

Тип играч: Power Forward

Тим: Calgary Flames

Sots: Left

Најдобри атрибути: 95 проверка на телото, 90 агресивност, 88 шамар и засилувач; Wrist Shot Power

Милан Лучиќ е единствениот друг играч кој постигна 92 во нашата метрика. Тој е малку помалку од претходните два со неговиот помал рејтинг во борбената вештина.

Меѓутоа, Лучиќ сè уште подготвува удар (буквално). Неговиот биланс е изедначен за најдобрите на оваа листа, а оценката за сила од 93 го прави речиси исто толку неподвижен како Чара.

Лучиќ можеби е најдобриот проверувач на телото во играта со резултат 95, а заедно со оценката за проверка на стапот од 85, тој не треба да се зафркава. Тој, исто така, има висока оценка во моќта за удар со шлаканица и рачен зглоб (88), така што тој е добра опција за еднократни луѓе.

Џејми Олексиак (Оценка за спроведување: 91)

Возраст: 28

Вкупна оцена: 82

борбена вештина/сила/рамнотежа: 85 /94/94

Тип играч: Power Forward

Тим: Сиетл Кракен

Удари: Лево

Најдобри атрибути: 90 проверка на стап, 90 проверка на телото, 90 блокирање истрели

Со почетокот на Сиетлнивната инаугуративна сезона, тие беа паметни да најдат борец од калибарот на Олексијак. Иако неговата борбена вештина е минимум за нашата метрика, неговата сила и рамнотежа се и 94.

Со добра издржливост (85) и издржливост (87), Олексиак може да преземе и испорача казна без да пропушти многу време за мраз. Тој, исто така, има силен шут, со 90 и при удар со шлаканица и со рака.

Во одбраната, Олексиак оценува 90 во проверка на телото, проверка на стап и блокирање на шут, што го прави клучен клин на неговата линија.

Зак Касијан (Оценка за спроведување: 90,33)

Возраст: 30

Вкупен рејтинг: 80

борбена вештина/сила/рамнотежа: 88/92/91

Тип играч: Power Forward

Тим: Едмонтон Ојлерс

Удари: десно

Најдобри карактеристики: 91 агресивност, 90 проверка на телото, 89 удари со шлаканици Моќ

Зак Касијан го надминува Брајан Бојл поради неговата подобра борбена вештина. Ветеранот Ојлер има прилично избалансиран рејтинг за борбена вештина, сила и рамнотежа, неговите 92 во сила е неговата форте.

Агресивен лизгач (91), тој може да го провери телото (91) со најдобрите. Неговата издржливост (86) и издржливост (89) го прават погоден за подолги стази на мраз, а да не зборуваме за лежење на противниците.

Тој исто така има добра брзина (85) и забрзување (85), а со добар удар од шлаканица (89) и шут со зглоб (88), може да има влијание и во офанзивната завршница.

БрајанБојл (Оценка за спроведување: 90,33)

Возраст: 36

Вкупна оцена: 79

Борбена вештина/сила/рамнотежа: 85/93/93

Тип на играч: Power Forward

Тим: УФА

Снимања: лево

Најдобри атрибути: 90 проверка на стапчиња, 88 проверка на телото, 88 шлаканици и засилувач; Wrist Shot Power

Бојл само го прави резот со својата борбена способност на 85 години, но блеска со 93 и во сила и во рамнотежа. Спарете ги со неговата рамка од 6'6" и тој станува пострашен.

Бојл може да игра клучна улога и во одбраната. Неговата агресивност (88) оди добро со проверка на телото (88) и проверка на стап (90). Тој е исто така добар блокатор на удари (88), се откажува од своето големо тело за да го запре пакот.

Тој исто така има добра моќ за удар со шлаканица и зглоб (88), иако прецизноста може да биде подобра. Тој, исто така, има добра издржливост (86) и лесно може да се потпише бидејќи е слободен играч.

Николас Деслауриерс (Оценка на извршителите: 90)

Возраст: 30

Вкупна оцена: 78

борбена вештина/сила/рамнотежа: 92/90/88

Тип играч: Гриндер

Исто така види: Наследството на Хогвортс: Водич за заклучување

Тим: Анахајм Дакс

Удари: лево

Најдобри атрибути: 91 агресивност, 90 проверка на телото, 88 проверка на стапчиња

Еден од тројцата играчи кои имаат резултат од 90, Deslauriers се наоѓа на листата поради неговата подобра борбена вештина. Тој има избалансирана распределба со 90 во сила и 80во рамнотежа.

Тој е агресивен играч (91) со многу добра проверка на телото (90) и проверка на стапови (88). Тој е добар блокатор на удари (86) со доволно висока издржливост (87), така што повредите не треба да го загрижуваат.

Иако има добра моќ во ударите со шлаканица и зглоб (86), неговите прецизни го прават подобар погоден за фокусирање на одбраната.

Сите најдобри спроведувачи во НХЛ 22

Име Резултат на спроведувачот Севкупен Возраст Тип играч Позиција Тим
Рајан Ривс 92,67 78 34 Гриндер Напред Њујорк Ренџерс
Здено Чара 92,67 82 44 Одбранбен играч Одбрана УФА
Милан Лучиќ 92.33 80 33 Power Forward Forward Calgary Flames
Џејми Олексијак 91 82 28 Одбранбен човек Одбрана Сиетл Кракен
Зак Касијан 90,33 80 30 Power Forward Напред Едмонтон Ојлерс
Брајан Бојл 90,33 79 36 Power Forward Напред UFA
Nicolas Deslauriers 90 78 30 Гриндер Напред Анахајм Дакс
ТомВилсон 90 84 27 Power Forward Forward Washington Capitals
Rich Clune 90 69 34 Grinder Forward УФА
Кајл Клифорд 89,33 78 30 Гриндер Напред Св. Луис Блуз
Дилан Мекилрат 89,33 75 29 Дефанзивна одбрана Одбрана Вашингтон Капиталс
Џаред Тинорди 89 76 29 Дефанзивен дефанзивец Одбрана Њујорк Ренџерс
Рос Џонстон 88,67 75 27 Спроведувач Напред Њујоршки острови
Никита Задоров 88,67 80 26 Defensive Defenceman Defense Calgary Flames
Jordan Nolan 88,33 77 32 Гриндер Напред УФА

Барате повеќе водичи за NHL 22?

NHL 22 лизгачи Објаснети: како да поставите лизгачи за реално искуство

NHL 22: Целосен водич за голманите , Контроли, упатства и совети

НХЛ 22: Целосен водич, упатство и совети за Деке

Оценки на НХЛ 22: Најдобри млади снајперисти

НХЛ 22: Врвни центри за соочување

NHL 22: Целосен водич за тимски стратегии, водич за линиски стратегии, најдобри тимски стратегии

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.