Бесплатни кодови за откупување на Roblox

 Бесплатни кодови за откупување на Roblox

Edward Alvarado

Да се ​​издвојувате во голема заедница на гејмери ​​е релевантно во платформа како Roblox каде што вашиот аватар го претставува вашиот карактер кога комуницирате со други корисници. Roblox промотивните кодови обезбедуваат извор на забавна козметика која помага да се разликува вашиот карактер со маица, капа, додатоци, па дури и оружје. Можете да додадете во вашата колекција опции за прилагодување користејќи ги овие шифри за да пристапите до бесплатни дигитални награди и ставки за да не плаќате за премиум додатоци.

Програмерите на игри секогаш обезбедуваат нови кодови од време на време и во ова статија, ќе најдете:

 • Бесплатни Роблокс кодови за откупување
 • Истечени кодови за откупување на Роблокс
 • Како да откупите бесплатен Роблокс откупи кодови
 • Заклучок

Исто така, проверете: Defenders Depot кодови Roblox

Исто така види: GTA 5 Yacht: луксузен додаток на вашата онлајн игра

Бесплатни Roblox Redeem Codes

 • MERCADOLIWEEFEDORA2023 – Откупи за белото фламинго Федора
 • ROSSMANNCTGWN2023 – Откупи за круната на наелектризираните гитари
 • AMAZONFRIEDFD2023 – Redeem кодот Додаток за рамо Snow Friend
 • TARGETMINFFT2023 – Откупете го кодот за шапката Peppermint
 • SMYTHSCAT2023 – Откупете го кодот за King Tab
 • ROBLOXEDU2023 – Откупете го кодот бесплатно Dev Deck
 • SPIDERCOLA – Откупете го кодот бесплатно Spider Cola Shoulder Pet
 • TWEETROBLOX – Откупете код за милениче во рамо
 • StrikeAPose – Откупикод за бесплатен Hustle Hat
 • SettingTheStage – Откупете го кодот за бесплатен Build it ранец
 • DIY – Откупете го кодот за бесплатен Kinetic Staff
 • WorldAlive – Откупете го кодот за бесплатен Crystalline Companion
 • GetMoving – Откупете го кодот за бесплатни Speedy Shades
 • VictoryLap – Откупете го кодот за бесплатни кардио лименки

Истечени промотивни кодови на Roblox

 • !HAPPY12BIRTHDAYROBLOX! – Шапка за 12-та роденденска торта
 • $ILOVETHEBLOXYS$ – Showtime Bloxy Popcorn шапка
 • *HAPPY2019ROBLOX* – Firestripe Fedora
 • 100MILSEGUIDORES – Празничен ранец @RobloxEspanol
 • 200KTWITCH – Виолетова качулка на вековите
 • 75KSWOOP – 75K Super Swoop
 • AMAZONFRIEND2021 – Пријател со снег
 • BARNESNOBLEGAMEON19 – неаполска круна
 • BEARYSTYLISH – хаштаг без филтер
 • CARREFOURHOED2021 – Шапка за тестенини
 • COOL4SUMMER – 150K летни нијанси
 • EBGAMESBLACKFRIDAY – Неонско сина вратоврска
 • ECONOMYEVENT2021 – Economy Team Cap
 • FASHIONFOX – Highlights Hood
 • FEEDINGTIME – Flayed Rats
 • FINDTHEKEYS – IOI шлем
 • FLOATINGFAVORITE – Hyper HoverHeart
 • FREEAMAZONFOX2022 – Too Cool Fire Fox
 • FREETARGETSANTA2022 – Превртен Дедо Мраз
 • GAMESTOPBATPACK2019 – Coffin BatPack
 • GAMESTOPPRO2019 –Славен фараон на сонцето
 • ЗЛАТНИ СЛУШАЛКИ2017 – Слушалки од 24k злато
 • GROWINGTOGETHER14 – Роденденска Кејп
 • HAPPYCAMPER – Кампот на Дастин Know Where Cap
 • HEADPHONES2 – Blue Headphones од следното ниво
 • HOTELT2 – Трансилванскиот рт
 • JOUECLUBHEADPHONES2020 – Black Prince Succulent Headphones
 • JURASSICWORLD – Jurassic World очила за сонце
 • KCASLIME – Nickelodeon Slime Wings
 • KEEPIT100 – Иден визир на следно ниво
 • KINGOFTHESEAS – Aquacap
 • KROGERDAYS2021 – Нијанси на голф
 • LIVERPOOLFCSCARVESUP – Liverpool FC Shal
 • LIVERPOOL SCARVESUP – Liverpool FC Shal
 • MERCADOLIBREFEDORA2021 – White Flamingo Fedora
 • MLGRDC – Слушалки од следното ниво MLG
 • MOTHRAUNLEASHED – Mothra Wings
 • ONEMILLIONCLUB! – Разигран црвен дино
 • RETROCRUISER – Mike’s Bike
 • ROADTO100KAY! – Bloxikin #36: Livestreamin' Lizard
 • ROBLOXEDU2021 – Dev Deck
 • ROBLOXIG500K – Hovering Heart
 • ROBLOXROCKS500K – Следни нијанси на сината птица
 • ROBLOXSTRONG – Супер социјални нијанси
 • ROSSMANNCROWN2021 – Круна на наелектризираните гитари
 • SMYTHSCAT2021 – King Tab
 • SMYTHSHEADPHONES2020 – Gnarly Triangle Headphones
 • SMYTHSSHADES2019 – SpikyМорничави нијанси
 • SPACESTYLE – 50k Space 'Hawk
 • SPIDERMANONROBLOX – Vulture's Mask
 • STARCOURTMALLSTYLE – Eleven's Mall Outfit
 • SXSW2015 – Southwest Straw Fedora
 • TARGET2018 – Full Metal Top Hat
 • TARGETMINTHAT2021 – шапка од пеперминт
 • TARGETOWLPAL2019 – Пал за есенска рамо
 • THISFLEWUP – Флаери за затворање
 • TOYRUBACKPACK2020 – Целосно наполнет ранец
 • TOYRUHEADPHONES2020 – Teal Techno Rabbit Headphones
 • TWEETROBLOX – The Bird Says рамо милениче
 • WALMARTMEXEARS2021 – Челични зајачки уши
 • WEAREROBLOX300! – Визор на сината птица што следи

Можете да погледнете следно: Код за Assassin Roblox

Исто така види: Monster Hunter Rise: Sunbreak Датум на објавување, нов трејлер

Како да ги откупите промотивните кодови на Roblox

 • Посетете ја официјалната веб-страница на Roblox (www.roblox.com)
 • На почетната веб-страница, најавете се на вашата сметка на Roblox.
 • Копирајте ги и залепете ги сите бесплатни промотивни кодови во опцијата „Земи“
 • Кликнете на „Земи сега“ за веднаш да ги додадете бесплатните на вашата сметка.

Заклучок

Роблокс промо-кодовите се објавени во пресвртници како празници и настани на Roblox во текот на годината и со мало известување пред време. Најдобро е да ги следите страниците на Твитер или Фејсбук на Roblox за да се ажурирате секогаш кога ќе се објавуваат нови кодови.

Исто така, проверете: Сите работни промо кодови на Roblox

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.