Assassin’s Creed Valhalla: Deelict Shrine of Camulus Key Locations

 Assassin’s Creed Valhalla: Deelict Shrine of Camulus Key Locations

Edward Alvarado

Со неодамнешното издание на Assassin's Creed: Valhalla, историски вкоренетата, отворен свет, акциона-авантуристичка игра на Ubisoft се пресели во новиот амбиент на античка Англија, а едно место што може да го најдете додека истражувате е напуштениот храм на Камулус.

Додека можете да се упатите во регион како Оксенфордскир веднаш по патувањето од Норвешка до Англија, веројатно ќе се најдете наспроти непријателите кои можат да доминираат со вас додека да трепнете. Играта предлага да ја добиете вашата моќност до 90 пред да ја истражите, но можеби ќе можете да управувате ако имате помеѓу 75 и 90 години.

Една локација во Oxenefordscire што ќе ја најдете е Запуштен храм на Камулус. Ако се обидувате да го лоцирате на поголемата карта, ќе го забележите западно од големото езеро во Оксенфордскире и околу половина пат помеѓу тоа езеро и западниот брег на средината помеѓу северниот и јужниот крај на областа.

Ако сте ја отклучиле точката за синхронизација во кулата Евингхоу, најбрзиот начин да се упатите кон запуштеното светилиште Камулус е брзо да патувате до тоа место и потоа да тргнете југозападно од таму. Иако не е густа локација, содржи малку богатство што е клучно за надградба на вашето оружје.

Какво богатство ќе најдете?

Ако сакате да знаете што се обидувате да купите овде пред да го отворите ковчегот со богатство, ќе добиете Никел Ингот. Можеби изгледа како многуработат само за еден, но тешко се доаѓа во Валхала и се клучни за надградба на вашата опрема.

Исто така види: Покемон Скарлет & засилувач; Виолетова: Професорски разлики, промени од претходните игри

Вообичаено, потребни се три никелови инготи за да се надградат оружјето и штитовите од Superior (Ниво 2) до Flawless (Ниво 3) и еден никел ингот за да се надгради секое парче оклоп. Тоа значи дека ќе ви требаат 8 или повеќе за да добиете комплетно опремена опрема за карактери до Flawless.

Откако ќе управувате со тие надградби, не само што ќе ја подобрите статистиката на опремата, туку и ќе добиете дополнителен слот за руна. Брзото заобиколување до запуштеното светилиште Камулус е одличен начин да се постигне напредок кон овие надградби.

Како доаѓате до богатството во напуштеното светилиште Камулус?

Штом ќе пристигнете во напуштениот храм на Камулус, можеби ќе ви олесни кога ќе откриете дека не се случува многу. Нема големи застрашувачки битки што треба да се преземат, но наместо тоа, потребно е малку лов за да се најде богатството на светилиштето.

Откако ќе стигнете таму, ќе сакате да го користите Odin Sight за да добиете идеја каде се наоѓа богатството. Тоа е под главната платформа дел од светилиштето, но нема јасна врата низ која можете да се упатите.

Наместо тоа, ќе треба да се упатите кон северозападната страна на тој централен храм. Спуштете се и ќе забележите пукнатина на ѕидот. Исцедете го тоа и ќе можете да влезете во областа каде што се наоѓа богатството.

Внимавајте на вајперите, бидејќи ги има неколку. Можете да ги земете овиеизлезете со оружјето за навалица или користете го лакот за растојание и безбедност. Глетката на Один исто така помага да се забележат во темнината.

За жал, штом ќе го пронајдете богатството, ќе забележите дека го чуваат затворено не само со една, туку од две различни брави. За среќа, нема да мора да одите далеку за да ги најдете клучевите.

Исто така види: ФИФА 22: Најдобрите тимови со 5 ѕвезди за играње

Каде се клучевите од градите во напуштениот храм на Камулус?

За да ги отворите градите и да го зграпчите богатството, ќе ви треба клуч за секој од брави. Двата клуча се наоѓаат во запуштениот храм Камулус, но може да биде малку тешко да се забележат.

Првиот и најлесен за наоѓање е високо над светилиштето. Едноставно качете се на големите столбови за да го лоцирате првиот клуч. Ако ви треба помош за да пронајдете кој е вклучен, користете го Odin Sight за да го истакнете.

Вториот е малку потешко да се лоцира. На северната страна на храмот има посебна правоаголна зграда со еднокреветна просторија. Упатете се кон таа зграда и искачете се на врвот.

Има кршлива таванска плочка што ќе треба да ја уништите за да влезете. Ако ја имате способноста за запалива стапица за прав, можете да употребите експлозивна стрелка за да ја уништите, но во спротивно има практична тегла со масло на само неколку метри подалеку што можете да ја фрлите врз неа.

Откако ќе се отвори, едноставно спуштете се внатре и фатете го вториот клуч. Сега треба да ги имате и потребните клучеви и да се вратите назад под светилиштето да го побарате вашето богатство.

Ако претходно не сте влегле внатре, уште еден потсетник да внимавате на вајперите. Исчистете ги ако веќе не сте го направиле тоа, и можете да ги користите новопронајдените клучеви за да ги отворите градите со богатство и да постигнете важен никел ингот.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.